.

.

40*40*40CM LED Фото Студио Softbox Снимање Светлина Шатор Мека Кутија Комплет Мека Кутија Мини Фотографија Lightbox Со Пренослива Торба

40*40*40CM LED Фото Студио Softbox Снимање Светлина Шатор Мека Кутија Комплет Мека Кутија Мини Фотографија Lightbox

DEN 2869.00
DEN 3930.72
-27 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Карактеристики : Уникатен дизајн, добар квалитет и лесен за инсталација. Стандардна боја температура : 5500 K боја температура направи фото боја стандард. Лесно снимање : Притиснете го вклучите доаѓа стабилна мека изградена-во illuminant,може да се користи за да ја прилагодите осветлување, преносни со мошне светол снимањето ефект. Лесен за одржување : Акрилик бела позадина и хартија; избрише прашина со влажна крпа или етил алкохол. Издржливи : Акрилик материјал се со мазна, чиста бела позадина, трајни производи за години, не грижете се за секој почеток, деформација или исчезнат, 8000 часа светилка живот. Неверојатна снимањето ефект : Висока густина бела мека светлина е без сенка, лесно да се совпаѓаат со било позадина хартија и камера (да се приспособат со соодветно осветлување изложеност). Совршен за предмети како Накит, играчки, електроника, козметика и така натаму (предмети не повеќе од 65% снимање простор). Модел : ПОБЕГНА-40 CM-S Материјал : Акрил + ABS+pvp+алуминиумски Широк Напон : 85-265 V Приклучок : НИ приклучокот, ЕУ,за други приклучоци,ве молиме да направите белешка Осветлување : 12000 LUX Боја temp : 5500 K LED живот : 30000 H Боја реален индекс : 85 големината на Телото : 400 * 400 * 400mm Снимање простор : 250* 250* 250mm Пакет тежина : 2kg Пакет листа : 1*голема фото шатор платно(надвор од црна внатре светлина одраз материјал) 2* LED ленти (секоја лента содржи 66 led монистра) 12 * Алуминиумска Легура Цевки 8* Адаптер 1 * Бела Позадина и Хартија 1*црна позадина хартија 1 * Power Кабел (НИ приклучок) ЕУ PLUG 1* dimmer префрлате

Основни својства

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
ПОБЕГНА-40CM-S
Бренд Име:
TRUMAGINE
Функција:
Накит Играчки Снимање светлина кутија
Тип:
Преносни Студио Фото кутија
Функција:
Tabletop фото Студио
Име:
мини фото студио
Со пакет:
Yes
клучни зборови:
фото студио мека кутија
важна карактеристика:
снимање шатор
Пука тип на производ:
Накит , очила за сонце

Тие исто така купуваат со овој производ.