.

.

145PSI 6L/Мин 24V DC 80W врати вентил тип мини дијафрагмата пумпа

145PSI 6L/Мин 24V DC 80W врати вентил тип мини дијафрагмата пумпа

DEN 3359.52

Од стоката
Достапно е за нарачката


DC24 V 80 W Микро Дијафрагмата Пумпа
Минијатурни Дијафрагмата Пумпа Модел Преглед 0142 YA-12-60 како пример 1.0 Mpa Проток (МАКС) : 6 L/мин Вшмукување Глава : 1. Заеднички Тип и Големина Референца За Купување и Плаќање 1. По снабдувањето со вода вклучено, автоматски ќе се рестартира. Превозот Смисла Ние Ќе Ја Испратите Вашата Нарачка Во Рок Од 7 Дена По Добивме Вашата Исплата. Кога сте поврзани на вода и други притисок снабдување со вода, може правилно да плус црево е должината, но вода притисок не поголема од 0. (3) Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,Сингапур Пост,Post NL,Шведска Пост можете Да го Испратите Да Повеќето Земји и Области,Што е Потребно за 15-60 Дена Да Пристигнат. овој тип не се стриктно потребни за blowhole.За Превозот, Ние би Сакале да Воведе Детали За Вас Тука : (1) E-пакет е За НАС,Австралија, Велика Британија, Канада, Франција,Русија,Украина,Израел,Саудиска Арабија,Норвешка Клиентите, Што е Потребно за 7-20 Дена Да Пристигнат. Клиентите Царинење : Ние Ќе Напишам Пониска Вредност На Пакетот за да се Избегне Производство на Тарифите. Y е со притисок прекинувач (интелигентна), H е без притисок прекинувач (враќање вентил тип). (2) e-EMS е За Тајван,Хонг Конг,Русија,Австралија,Јапонија,Soth Кореја,Сингапур,Обединетото Кралство,Канада,Франција,Украина,Белорусија,Шпанија,Холандија,Бразил и сад( U. Се разбира,плаќање на aliexpress itslef е препорачливо. Средство доза и штекер се прави цевка, Б значи пред се исправен, на back-end нишка со одредување орев, C значи влезот права цевка, штекер со фиксна орев навој за поврзување, D значи влезот и излезот се навој, може да се совпадне 4 допрете. Ние Ќе Нудат Добар По продажба на Услуги За Вас. Ако Ви се Исполнат било какви Проблеми со Нашите производи, ве Молиме Контактирајте со Нас Најпрво пред да Остави Негативни Повратни информации. По-Продажбата На Услугата : Ние Сме Професионални Бизнис Компанија. Моторни пумпа не долго во влажни места. 0142 и 3210 се мотор тип 2.6 Mpa Оценет Притисок(Макс. Љубезно Ве Молиме Да Забележите Ова! Ако Сакате да ни Напишете Детали за Производот на Пакет, како Сакате, ве Молиме Испратете Порака до нас Во Прв Пат Кога Ќе се Направи Нарачка.2 Kg Материјал : Пластични Боја : Црна Димензии : Прибл. При користење на батеријата, потребата да се заштитат од батеријата на косата.Ако имате било друг проблем за плаќање, pls контактирате со нас за побрзо. (5) Кина Пост Регистрирани Воздух Mail,Сингапур Пост,Post NL,Шведска Пост можете Да го Испратите Да Повеќето Земји, Што е Потребно за 22-60 Дена Да Пристигнат.Ние ви препорачуваме да подобро да не контактирате пред исплата, можеме да го прифатиме ЗАЧУВАМ,Кредитни картички,T/T,Western Union и така натаму. Повратни информации : Вашето Задоволство и Позитивни Повратни информации е Многу Важна за Нас. Ве молиме да се поправи или замени од страна на професионалци кога 9 кабелот за напојување е оштетен. N е претставник на нафта транспорт , S е транспорт на храна , Стр е sprayer дијафрагмата пумпа Ако не, е обичните пумпа.

Основни својства

Напон:
24V
Употреба:
Вода
Бренд Име:
grimmsky
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Број На Модел На:
3210HD-24-80
Гориво:
Електрична Енергија/Батерија/Соларна Енергија
Примена:
автомобил перење,sprayer,чистење,транспорт на вода или на други
Подигнете ја главата:
60m
Вшмукување глава:
1.5 м
Опсег:
8m
Максимален проток:
6L/мин.
Напон:
DC24V
моќност:
80W
Работен Притисок:
0.6 Mpa
Вентил За Притисок(Макс.):
1.0 MPA
Материјал:
Пластични
Моторни Животен Век:
3-5years

Тие исто така купуваат со овој производ.