.

.

Европски стил дневна соба бронза сите бакар ѕид светилка спалната соба ноќни кристал светилка студија aisle скалите тремот едноставност светла

Европски стил дневна соба бронза сите бакар ѕид светилка спалната соба ноќни кристал светилка студија aisle

DEN 5491.00
DEN 6240.00
-12 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Материјал : антички бронза + стакло
*Големина : А1 светлина : Широк 16cm*Height30cm А2 светлина : Wide39cm *Height30cm
Б1 светлина : Широк 16cm*Height36cm B2light : Wide40cm *Height36cm
C1light : Широк 16cm*Height30cm C2light : Wide39cm *Height32cm
*Lightsource & bulbholder : E14/E12, 1 OR 2 сијалица/светло*5 W(led) или 7 W(заштеда на енергија сијалица) или 25 W( Блескаво сијалица lightsource/светилки не се вклучени
Боја : бронзени-обоенитевиди слика за детали
Напон : 110 V - 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)

Основни својства

Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
сертификација:
ЕМК,ССА,ГШ,PSE,CQC,УЛ,CCC,FCC,CE
Гаранција:
3
Е Светилки Вклучени:
No
Техника:
обложено
Стил:
Современа
Напон:
90-260V,220V,110V
Боја На Каросеријата:
Повеќе
Број на извори на светлина:
2
Сенка Тип:
Обоено стакло
Осветлување Област:
15-30square метри
Примена:
Кревет Во Соба,Трпезарија
Сенка Ветер:
Up
Карактеристики:
Златна бронза стакло ѕид светилки
База Тип:
E14
Материјал:
Стакло Камен
Број На Модел На:
br094
Употреба:
Индустриски
Бренд Име:
Timebus
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тело Материјал:
Бакар
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Тип На Прекинувач:
Никој
Боја На Каросеријата:
бронза

Тие исто така купуваат со овој производ.