.

.

10 Компјутери Pneumetic 6mm да 1/4 PT Машки Конец Еден Допир Лактот Брз Фитинзи

10 Компјутери Pneumetic 6mm да 1/4 PT Машки Конец Еден Допир Лактот Брз Фитинзи

DEN 365.00
DEN 434.40
-16 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

10 Компјутери Pneumetic 6mm да 1/4" PT Машки Конец Еден Допир Лактот Брз Фитинзи
Спецификација : Име на Производ Брз Фитинзи Модел JPL6-02 Дизајн Л Форма (90 степени Дошу) Материјал Пластика, Метал Тема Големина 1/4" PT Навој Дијаметар 13mm Цевка со Пречник од 6mm Вкупната Големина (Приближно) 32 x 26 14mm x/ 1.3" x 1" x 0.6" (L*W*H) Боја Црна Тежина 135g Пакет Содржина 10 x Брз Фитинзи
Опис : Тоа е наменета за користење за да се поврзете со полиетилен, најлон и СТП цевки. Едноставно им помогнам во дизајн за поврзување на цевка и да се обезбеди безбедна конекција, не бара дополнителни запечатување. Елипсовидна ослободување прстен на двата краја олеснува пневматски инсталации во ограничени простори.
Овој Брз фитинзи се користи само за индустриски автоматски апарати и не може да се примени на било кој лек опрема.

Основни својства

Број На Модел На:
PL6-02
Тип:
Приклучоци

Тие исто така купуваат со овој производ.