.

.

8Cell A42-U36 Батеријата за Asus U36 U36J U36JC U36S U36SD U36SG U36K U36KI U32 U44SG U84SG A41-U36

8Cell A42-U36 Батеријата за Asus U36 U36J U36JC U36S U36SD U36SG U36K U36KI U32 U44SG U84SG A41-U36

DEN 1247.52

Од стоката
Достапно е за нарачката


- Сето тоа од нашите трансакции се процесираат и се испраќаат во времето.
Внимание : Ако вашиот објект испратена назад на поправка, за наплата или замена,ние не сме одговорни за враќање превозот надомест. 100% Компатибилен со оригиналниот производител опрема и полначи.
- Ако треба express, ве молиме ни e-mail и да додадете екстра превоз .
Ве молиме не двоумење да ги контактирате ако имате било какви прашања,ние ќе ви одговори што ПОБРЗО
. Интегрирани microchip го спречува преполнувањето, се прегрее и да се обезбеди краток спој заштита. Ние не сме одговорни за погрешни или undeliverable адреса.
Ние не бродот предмети за некои далечни земји во нормален за царинските одложување тоа може да потрае околу 1 или 2 месеци
Враќање & Гаранција Политика :
Ние обезбеди 12 месеци долго гаранција.Карактеристики : Висок квалитет на батеријата, 100% Сосема нов Литиум-Јонска батерија.
Ве молиме, напишете ја вашата целосна адреса вклучувајќи целосно име и презиме и телефон за контакт број за објектот да биде доставена до вас успешно.
Испорака :
Ние брод на објектот од страна на Меѓународната Регистрација на Воздухот-Mail по целосната исплата добиле освен во САД.
Објектот ќе биде предаден во 23 работен ден по уплатата примени.
Се врати ставки треба да содржи оригиналното пакување и додатоци.4 V Капацитет : 5200m Ah Coror : Црна Тежина : 460g Состојбата на Батеријата : Сосема Нов, 100% ОЕМ Компатибилен Гаранција : 12 месеци
Компатибилен Дел Броеви :
A41-U36, A42-U36
Компатибилен Одговара Модели : U32 Серија, U32 U, U36 Серија, U36 J Серија, U36 JC Серија, U36 JC-А1, U36 JC-B1, U36 JC-B2 B, U36 S Серија, U36 SD, U36 SG Серија,U40 S Серија, U40 SD Серија, U44 Серија, U44 EI233 SG, U44 EI245 SG, U44 SG,
U82 Серија, U82 U Серија.
Ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши сите прашања за вас.
Нормално ќе може да се добие објект во 10-25 работни дена . Жал ни е дека тоа ќе потрае малку подолго време (понекогаш ќе биде еден или два месеци) на Аргентина, Уругвај и така натаму, па искрено се надеваме дека може да се разгледа внимателно пред да нарачате, со цел да се избегне губење на вашите пари и време.благодарение толку многу.
- Постои никаква царина или данок во нашата цена.
На Плаќање мора да бидат примени во рок од 7 дена по аукции заврши.
Услуги На Клиентите :
Ние ќе се потрудиме да им служи на секој клиент.U36 Серија,U36 J Серија,U36 JC Серија,U36 S Серија,U36 SD Серија
Плаќање :
Ние го прифатат плаќање и преку Зачувам (Alipay). Тоа е брз ,безбедноста на превозот метод на САД.
Спецификации : Батерија Тип : Li-ion
Напон : 14.
Ние ќе голема мера го цениме вашата позитивни повратни информации и ние ќе Континуирано Подобрување .
Ние обезбеди Меѓународни E пакет на услуги за превозот во САД . Вашето задоволство е наша чест. Ве молиме да комуницирам со нас пред да се подготват да ни остави неутрален / neg повратни информации.
Следење на број ќе се обезбедува откако објектот бил испраќаат надвор.

Основни својства

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
A42-U36
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Батеријата Напон:
14.4 V
Компатибилен Бренд:
ASUS
Бренд Име:
HSW
Производи Статус:
Акции
Тип:
Li-Ion

Тие исто така купуваат со овој производ.