.

.

Полу затворени 35x100mm Кабелот, повлечете синџир жица превозникот со крајот конектори пластични towline за CNC Рутер Машина Алатки 1000mm

Полу затворени 35x100mm Кабелот, повлечете синџир жица превозникот со крајот конектори пластични towline за CNC

DEN 3148.80

Од стоката
Достапно е за нарачката


Користи и карактеристики на торба тип прашина колектор
( 1 ) погодни за употреба во reciprocating движење на настанот , може да игра улога на влечење и заштита на вградениот кабел, цевки , цевки , цевки и слично.
( 2 ) секој од towline може да се отвори , кој е лесен за инсталација и поправка . Движење на ниско ниво на бучава , отпорност на абење , висока брзина на движење .
( 3 ) влечете синџир е широко се користи во CNC машина алатки , електронска опрема , камен машини , стакло машини , врати и прозорци машина , шприцоване машина , манипулатор , прекумерна тежина транспорт на опрема , автоматски складишта .
Структурата на пластични towline
( 1 ) влечете синџир форма на резервоарот синџир , составен од бројни единица линк , врска меѓу ротирачки слободно .
( 2 ) на истата серија на влечете синџир на високо, високо , исто теренот, влечете синџир внатре широк , свиткување радиус R може да имаат различен избор .
( 3 ) единицата за линкот од лево и од десно синџир плоча и горната плоча, секое заеднички на синџир можат да бидат отворени , погодно монтажа и демонтажа , без провира , отворете го поклопецот за да кабел , цевки , цевки , цевка во towline .
( 4 ) другите може да обезбеди сепаратор , на синџир простор, како што се бара во одвоени .
Основни параметри на пластични towline
( 1 ) материјали : најлон , висок притисок и затегнувачка оптоварување , добра цврстина , висока еластичност и отпорност на триење , пламен retardant , висока ниска температура стабилни перформанси , може да се користи на отворено .
( 2 ) толеранција : масло отпорни , сол , киселина , алкално и имаат одредени способност
Заеднички определи друг шут, ве молиме контактирајте со нас!

Основни својства

Затегнувачка цврстина:
Засилен најлон
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
35x100mm
Материјал:
Најлон
Тип:
Кабелот, повлечете синџир
is_customized:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.