.

.

4Pcs У ИЗБЕРЕТЕ Среќен Flute Новороденче Пелена NB Џеб Крпа Пелени Бамбус Јаглен Внатрешна Водоотпорен PUL Надворешниот Двојно Gussets

4Pcs У ИЗБЕРЕТЕ Среќен Flute Новороденче Пелена NB Џеб Крпа Пелени Бамбус Јаглен Внатрешна Водоотпорен PUL Надворешниот

DEN 777.60

Од стоката
Достапно е за нарачката


Ве молиме оставете порака за да се спомене кои бои што сакате, без порака и ние ќе го организира случајни бои.
Материјали :
· Надворешен слој : водоотпорен и дише PUL. Тоа е погодно за mammy да го носите бебето, додека преземање на прошетка или пак задолженија.

Колку пелени не ти е потребно?
· Новороденче до 4 месеци 20~30 пелени
· Доенче (4 до 10 месеци) 20~25 пелени
· Деца (над 10 месеци) 15~20 пелени
· Зависи од тоа колку често ќе го прават перење.
Како да перење?
· Перење пред првата употреба.
· Отстранете ја и исплакнете го на residuals (чукам материи во тоалет) пред да се чува во суви pail.
· Пелена е машина перат и dryable, температура на водата под 30 °C.
· Висат нив да се исуши на сонце (сончева светлина помага кајгана во пелени да го отстрани секој останатите дамки), или Сува во фен за средно високи до пелени се целосно сува, а потоа да ги претвори во внатрешноста од по 45-60 минути.
· Не чувајте пелени за многу денови, треба да се мијат во 1-2 дена;
· Хлор, без омекнувач

Основни својства

Тип На Објект:
Пелени
Возраст Опсег:
0-3 месеци
Соодветна тежина:
3-5 кг
Количина:
1 NB пелена
Пол:
Унисекс
Материјал:
PUL+ Бамбус јаглен
Број На Модел На:
NB/ex-пати
Класификација:
Пелена
Бренд Име:
HappyFlute

Тие исто така купуваат со овој производ.