.

.

Snowlover,5D,Целосна,DIY Дијамант Вез,на плоштадот констелација,Дијамант Сликарство,Крстот Бод,3D,Дијамант,Мозаик,Шкорпија 828

Snowlover,5D,Целосна,DIY Дијамант Вез,на плоштадот констелација,Дијамант Сликарство,Крстот Бод,3D,Дијамант,Мозаик,Шкорпија

DEN 239.00
DEN 441.60
-46 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


ова е недовршена дијамант сликарство
големина на слика за 16x16cm/28x28cm/36x36cm/46x46cm
крпа на picutre за 20x20cm/32x32cm/40x40cm/50x50cm
Внимание : Драги пријатели,поради малата големина на ефектот е лоша,само за децата entertaintment и нови рака пракса,picky и умот клиенти,ве молиме изберете внимателно!!Што повеќе,не се отвори спорот за малата големина на сила и големина,ние не преземаме никаква одговорност.Ви благодариме за вашето разбирање и соработка.
Совети :
Драги пријатели, кога ќе го купите дијаманти цртежи во нашата продавница или во други продавачот продавница , ве молиме имајте го на ум следново :
1. Треба да знаете каква форма на дијамант сликарство продавачот кои се продаваат .
дијамант Слика : видови на дијаманти слика генерално може да се подели во два вида, еден : тоа избира кристално стакло како "дијамант" материјал , тоа е само делумно вградени во слика, преостанатиот дел е отпечатена на платно;
Друго : таа се избира плоштадот смола честички (обично на честички има 9 или 13 дел) како на "дијамант" материјал . Тоа се користи за апликација на целата слика.
2. Треба да ја знаете големината на дијамант сликарство.
3. Што треба да знаете за боја на платно, бидејќи со цел да се спаси трошоци, некои бизнисмени намерно се наслика боја на платно печатење во црна и бела што е лошо за вашата работа.
Цена : во прилог на горенаведените точки, можете исто така ќе треба да го знаете ова : за да се привлечат купувачи за купување на стока, Некои бизнисмени постави многу ниска цена, и исто така, бидејќи на меѓународен товарен е скапо, па тие избираат намалување на квалитетот на производот да се постигне добивка.
Внимание : Нашата дијамант сликарство е без рамка ,и тоа не е готов слика ,што треба да заврши себе.
Име на производ : DIY Дијамант Сликарство
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација, Уникатен Подарок
Diamond Материјал : Смола Дупчење
За Вежба : 100% Полн Плоштад Дијамант
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, печатен текстил, алатки
Важни информации за Купувачите : кога ќе примите цел ве молиме проверете го тоа пред да се регистрирате цел.Ако пакетот е ОШТЕТЕНА или не одговара со цел што си ја купил,тогаш ве молиме ОДБИЕ нарачката.Ако не ги проверите цел пред прифаќање на цел потоа подоцна се најде таму е проблемот или dismatch тогаш ние НЕ презема било каква одговорност и Нема враќање на купувачот.

Основни својства

Големина:
picture size16x16cm, picture size28x28cm, picture size36x36cm, picture size46x46cm
Стил:
Европа
Бренд Име:
snowlover
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
Зависи од слика
Шаблон Тип:
соѕвездието
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Тема:
соѕвездието
Ткаенина Тип:
Платно
Тип:
diy дијамант сликарство
Вез Метод:
Целосна Везови
Алатки:
Пинцети, Pick-Up Алатки
колекции во собата:
алатки,смола дијаманти ,печатени платно
Пакет:
Кутија
stype:
Европа
колекции:
Недовршениот дијамант мозаик

Тие исто така купуваат со овој производ.