.

.

Црна 58MM Реверзибилна Petal Цвет Леќа Хауба За Canon Rebel 18-55мм STM Леќа T5i T4i T3i T3 T2i XSi

Црна 58MM Реверзибилна Petal Цвет Леќа Хауба За Canon Rebel 18-55мм STM Леќа T5i T4i T3i T3 T2i XSi

DEN 111.00
DEN 147.84
-25 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Конечно 58mm хауба која може да се задржи на вашиот камера на сите времиња.
Црна 58 MM Реверзибилна Petal Цвет Леќа Хауба За Canon Rebel 18-55мм STM Леќа T5i T4i T3i T3 T2i XSi
Ве молиме потврдете го вашиот филтер леќа големина пред цел.
Лесен за употреба завртка-планината завртки право на вашиот леќа или филтер. Едноставно завртка база на хаубата на вашиот 58mm леќа.
Професионални лале облик дизајн (исто така познат како "цвет" или "petal' облик) овозможува поголема флексибилност.
Нови Професионални Реверзибилна Petal Леќа Худ. Се врати превозот надомест бидат одговорни од купувачот Услуги на Клиентите > го одржуваме високи стандарди на excellenceand се бори за 100% задоволството на клиентите. Ние сме среќни да се прифати наредби од Европа, Северна Америка, Australasia, и други земји, одредени земја ограничувања може да се применат. Ние нудиме испорака се комбинираат за да се купувачот кого нареди повеќе од една предмети еднаш време од истиот сајт, за да спаси дел од поштарина.
Леќа капи, исто така, имаат додадена корист на обезбедување дополнителна заштита на вашиот објектив од случајно испакнатини или гребење. Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел или на внатрешноста на вашиот постоечки леќи на камерата капа.
Леќа капи се еден од најважните додатоци можете да го купите за да се подобри квалитетот на вашите слики, и обично најмногу се занемаруваат од страна на почетник и аматерски фотографи. Ако имате проблеми со правење на вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас или aliexpress. Овој број е често претходено од Ø (дијаметар) симбол. Меѓутоа, ако било дополнителни трошоци генерирани за царинење мора да биде на товар на клиентот Гаранција > 12 месеци Производство е Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети оштетени или злоупотребува по приемот) Неисправни предмети Мора да БИДАТ пријавени и се вратија во нас, во рамките на гарантниот период (и оригиналниот пакет). Ние не ќе биде одговорен за објектот загуба поради погрешно или undeliverable адреса. Специјално дизајниран за тесна и безбедна одговара.com за помош Превозот > Парцели ќе бидат испратени до вас од страна на Регистрирани Воздухопловната дека обично трае 12 или 25 работни дена (викенд не е вклучена) да ја испорача на вашите раце.
Пакетот Вклучува
1pcs x 58mm Леќа Хауба
Плаќање > Можете да платите by Moneybookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички. На пример : Ø58 = 58mm леќа тема големина.Во меѓувреме ве Молиме да ни кажете што дефектот е,да се елиминира несоодветното користење. Ние секогаш обидете се најдобри за Законски да се Минимизира вашиот увозни давачки (или GST или V. Ве молиме овозможи до 48 часа подготовка за превозот, иако обично испратите објектот во рок од 72 часа по исплата потврди. Во повеќето случаи на превозот, нема никој должност по кредити.

Основни својства

Калибар:
58mm
Компатибилен Бренд:
CANON
Број На Модел На:
58mm Реверзибилна Petal Цвет Леќа Хауба
Пакет:
No
Бренд Име:
ikacha
се применуваат:
За Sony За Nikon За Canon За Samung
Модел:
За Canon Rebel 18-55мм STM Леќа T5i T4i T3i T3 T2i XSi

Тие исто така купуваат со овој производ.