.

.

AC напон 220V 50/60Hz 4 Начин 3Mpa Топлинска Пумпа Обратен Електромагнетниот Вентил за клима

AC напон 220V 50/60Hz 4 Начин 3Mpa Топлинска Пумпа Обратен Електромагнетниот Вентил за клима

DEN 1388.16

Од стоката
Достапно е за нарачката

Име на производ Обратен Електромагнетниот Вентил Модел Не SHF(L)-4 H-23 U Тип 4-Начин Макс. Работен Притисок 3 Mpa Електромагнетниот Серпентина Напон AC220 V 50/60 Hz Електромагнетниот Серпентина Моќ 4.5 W Вентил Моќ 1 P Цевка Внатрешна Кол Мал : 8mm/0.31", Биг : 9.7 mm/0.38" Вкупната Големина 9 x 10 x 6cm/ 3.5" x 3.9" x 2.4"(L*W*H) Кабел 30cm Должина/11.8" Надворешен Материјал Метал, Бакар Боја на Злато на Ѕвонење, Дувачкиот Тон Нето Тежина 308g Пакет Содржина 1 x Обратен Електромагнетниот Вентил
Опис : 4-начин вентил се користи за топлина-пумпа за климатизација систем за контрола на насока на ладилни проток за да се реализира греење и ладење циклус на системот. Овој производ заштедува енергија и шок отпорни на претставата е добра, може да се користи со bistable серпентина. Отценети votlage е НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V, ве молиме да обрнете внимание на напон за да бидете сигурни дека објектот може да работат успешно во вашата област.

Основни својства

Структура:
електромагнетниот вентил
Материјал:
Метал
Притисок:
Други
моќност:
Други

Тие исто така купуваат со овој производ.