.

.

Satlink WS-6979SE Сателитски Пронаоѓач Метар 4.3инчен Екран ДИГИТАЛНА-S/S2 ДИГИТАЛНА-T2 MPEG4 HD КОМБО WS6979 со Голема Црна Торба

Satlink WS-6979SE Сателитски Пронаоѓач Метар 4.3инчен Екран ДИГИТАЛНА-S/S2 ДИГИТАЛНА-T2 MPEG4 HD КОМБО WS6979

DEN 15093.00
DEN 15887.52
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Добивање на квалитетна е прикажан како нумеричка вредност плус мерка (bargraph скала / термометар), квалитетот на сликата може да се контролира преку "висока резолуција 4.20 секунди исклучите) • Светло функција (корисно во темно коверти) • вградениот звучник • EPG (Електронски Програмски Водич) • Копче 4 : 3 или 16 : 9 • AV Излез : уредот може да биде поврзан со ТВ и да се користи како приемник • AV Влез : да се Поврзува надворешните уреди како што се camcorders. Тоа е погодно за нова инсталација на копнените ДИГИТАЛНА-TAntenne брзо да се најде саканата ДИГИТАЛНА-T / T2 сигнал, како и да се провери на постојните ДИГИТАЛНА Т-приемник системи. Тоа е погодно за нова инсталација на сателитска антена брзо да се најде саканата ДИГИТАЛНА-S / ДИГИТАЛНА-S2 сателити, како и да се провери на постоечките сателитски - приемник системи.2 Мотор Контрола Transponder скенирање и автоматско TV + Радио скенирање канал Слепи функцијата за пребарување за да пребарувате за комплетна сателит за сите активни транспондери EPG (Електронски Програмски Водич) Формат Селекција од 4 : 3 или 16 : 9 AV Излез : Со адаптер кабел за податоци, уредот може да биде поврзан со ТВ и се користи како приемник на нормален AV Влез : за поврзување на надворешни уреди, како што се Camcorders. Покрај тоа, уредот има AV влез.3 "екран со големина / 11cm светлото тастатура Taschenlampenfuktion (Белата Моќ LED на задната страна) HDMI Излез 1.
Описи : Satlink WS-6979 HD SE е професионална мерен инструмент за сите сателити - прием објекти во согласност со Европските стандарди. Откако ќе излезете од менито, наместената ТВ канали ќе се прикаже на екранот На уредот доаѓа со сателитски приемник да се прикажат на ТЕЛЕВИЗИЈА со аудио.3 TFT LCD екран. • Пренос на податоци преку USB стик : - Фирмверот ажурирања не се задолжителни (внатрешна autocalibration) - Backup your settings - Ресетирајте custom settings - Апликација за да ги зачувате сателитски листите и да ги менувате КОМПЈУТЕР - Гледање фотографии и играње MP3 датотеки од USB флеш диск • Вграден, лесно заменливи 3000m A / h ЛАВ-Енергија на Батеријата за 3-6 часа работа • и така натаму
Објектот технички Податоци :
Пакување се вклучени :
1 x Дигитален Сателитски Метар 1 x Корисник 's manual 1 x AV кабел 1 x Автомобил држачи за кабел 1 x Моќ Адаптер 1 x DC 12 V поврзете линија
-83. Единицата покажува измерени вредности и генерира акустична анализа на јачината на сигналот е, исто така, сигнал за пребарување на ѕвонење.3 Аудио и видео влез / излез (3. Ако сигналот е откриен, на Satlink WS-6979 Combo HD обезбедува оптички и акустични сигнал. На овој инструмент може да се поврзете со други уреди за репродукција или AV надзор камери Мултимедијални Играч Прикажување фотографии зачувани во JPG формат и да игра MP3 датотеки од вашиот USB диск! WS-6979 Особено SE HD : TFT колор LCD дисплеј со 4. Мерење и прикажување на ТВ сликата исто така е можно HDTV ДИГИТАЛНА транспондери -S2 + T2! Satlink WS-6979 SE HD Комбо е корисна дигитални сателитски метар за брзо сателитска или копнените ДИГИТАЛНА-Т усогласување.

Основни својства

Пакет:
Yes
Бренд Име:
SATLINK
Висока Дефиниција:
No
Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
WS-6979SE
Договорот за слободна трговија(Free To Air):
Yes
Име:
SATLINK
SKU:
28-021-130
боја:
Црна

Тие исто така купуваат со овој производ.