.

.

Најновите лесно да го користите инфраред dignostic инструмент за млечна жлезда со 580nm да 645nm црвено светло

Најновите лесно да го користите инфраред dignostic инструмент за млечна жлезда со 580nm да 645nm црвено светло

DEN 8064.00
DEN 13440.00
-40 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Проверка на градите, без разлика дали имаат Градите хиперплазија на простатата,акутна mastitis,хронична mastitis,градите fibroadenoma
ракот на дојката или други градите болести.Клиничкото тестирање покажа дека, Градите светлина откривање уред е Претходно Рак Откривање Уред
Што е Технички Параметар ?
Име : Градите светлина скрининг уред за рак на дојка рано откривање уред за жените само испитување Модел : COZING-XS01 бранова Должина : 580nm да 645nm Thermolysis : алуминиум зрачи, воздух за ладење на Батеријата Стандард : 4.Секоја болест треба да бидат откриени во соодветно време за подобро разбирање особено кога станува збор за болести како Рак. На испитува резултатите ќе бидат разликата според различни тело , ве молиме да се споредат резултатите со себе. без крстот инфекција
5.
ЗАБЕЛЕШКИ :
1.
што не е во Деталите за Производот ?
Што е ракот на светлината откривање карактеристики?
1.Убавина и физикална терапија
A.НЕ користите scanner кога сте алергични на производи од пластични маси.Нема несакани ефект, без трауми .
Контраиндикации :
1. Речиси сите жени имаат мислење дека тие добија доверба кога се користи Градите таа светлина се развива повеќе задоволство премногу.
Како за нашата канцеларија?
Како за нашата работилница ?
Како за нашите клиенти и обука?
Нашите сертификација
. Па го направи тоа , да ги тестираат себеси, но не и смета на другите само. Physiotherpay : црвената светлина е во можност да анти-воспалителни, аналгетик , градите подобрување на имунитетот, подобрување на микроциркулацијата и други ефект. Самоиспитување дава можност да се отфрли неколку apprehensions дека може да се случи со невообичаени промени во дојката. Со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и брилијантен дизајн, нашите производи се широко се користи во болница, клиника и дома здравствена заштита. Рано откривање на рак на дојка, го прави лесно да се продолжи кон третманот.Кога градите повреда или ракот на кожата е повреден, ве молиме НЕ користете ГО на скенерот.Инфраред ласерската светлина, исто така може да се провери на градите ситуација, но исто така и за кожата убавина и физикална терапија .Работата е хуманизирано
3.Брилијантен дизајн .,ltd е водечки снабдувач на ласерска терапија се види, коленото болка ласерска терапија уред, рачен ласерска терапија уред, мулти-функционални болка ласерски, ниско ниво на ласерски третман инструменти, гинекологија ласерска терапија уред , слабеење појас ,простата терапија уред, градите светлина скрининг уред, кислород генератори и видови на домашна употреба инструменти со добро опремени тестирање објекти и силна техничка способност. самоиспитување дава можност да се отфрли неколку apprehensions дека може да се случи со невообичаени промени во дојката.Најновите лесно да го користите инфраред dignostic инструмент за млечна жлезда со 580nm да 645nm црвено светло
Она што е жените Ракот на светлината откривање уред функции : Функцијата?
1.

Основни својства

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Големина:
Medium
Материјал:
Камен Игла
Бренд Име:
COZING
Број На Модел На:
COZING-XS01
Примена:
Градите
Име:
Најновите лесно да го користите инфраред dignostic инструмент за млечна gla
Модел:
COZING-XS01
Бранова должина:
580nm да 645nm
Functiom:
жените ракот на дојката се провери домашна употреба за женски е најдобар подарок
Thermolysis:
алуминиум зрачи, воздух за ладење
Батеријата Стандард:
4.8 V , 1500mAh батерија никел метал hydride батерии
Транспорт и температура на чување:
-
Полначот :
AC220V, DC 6.5 V
Сертификати:
CE, ISO9001 и ISO13485
Батеријата:
1500mAh може да се наплаќа

Тие исто така купуваат со овој производ.