.

.

Кинески Стариот Медитација Гонг со 7 Раскошен Бел со Змеј Дизајн Кинески Музички Инструмент декорација месинг фабрика места

Кинески Стариот Медитација Гонг со 7 Раскошен Бел со Змеј Дизајн Кинески Музички Инструмент декорација месинг

DEN 1183.00
DEN 1536.00
-23 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Пуштена Хан период, со порцелан и лак во секојдневниот живот, намалена бакар сад сорти, едноставна декорација, пред се обични, потенок carcass.Ви посакувам среќа!
Бронзени Занает вовед. Потоа, bronzes на carcass почна чистење, декорација постепено поедноставен. Меѓу доцна Пролет и Есен и Завојуваните Држави, да го промовира користењето на железо, бакар алатки се помалку и помалку.
Опис
Тука е Кинески Бакар Бронза Народни Guardion Статуа на Лав Храм Вратата Knocker Пар, Како што можете да видите на сликата, Тоа е во добра состојба, и беше создадена од страна на квалификувани занаетчии во традиционален стил со парична казна handcrafts., Имам еден сон за споделување на стариот Тибетански и Кинески култури со луѓето во целиот свет. Потекло : Тибет
Бакар Производ Листа бронза Буда статуа на урбани скулптури слика скулптура на животните скулптура бакар Тибетската Будизмот украсен со златни статуи од бронза бел Tongding бакар censer bronzes бронза занаети ковано бакар бронзени скулптури Вести
Идентификација на обредот
Бронза натписи
Вие сте тука : бронзени _ бронза бронзени скулптури занаети _ бронза бронзени статуи произведени _ _ бронзени фабрика цена - Tangxian Буда работ бронза занаети фабрика >> Производи >> bronzes
Моето семејство се справи со Тибетански уметнички дела и Кинески антиквитети бизнис, бидејќи од 1968 година во Тибет.
Возраст : Пост-1940 Предмети се наоѓаат : Кина
Добредојдовте на мојот store Dear
Клиент, ви Благодариме за доаѓаат
Мило ми е да се воведе оваа , Од слики, може да се види тоа е многу убаво,
голема колекција или како подарок на вашиот пријател! те благослови со среќа и добро секој ден!
вклучени тежината на материјали за пакување
Состојба : Многу Добро. Ние сакаме нашите ТИБЕТСКАТА онлајн продавница ќе донесе среќа на сите, кои го најдете радост во Буда е учења, иднина Buddhas. Древните Кинески bronzes, нашите предци на голем придонес на човековата цивилизација, археолошките податоци од тековната точка на гледање, појавата на Кинески bronzes, подоцна од некои други места во светот, но на скалата на употребата на бронза, лиење процес пластични уметности и сорти, bronzes немаат место во светот може да се спореди со древниот Кинески bronzes.
Бронза. Ова е древниот Кинески bronzes во историјата на светската уметност зазема единствена позиција и една од причините кои предизвикуваат универзална внимание. Услуги крајот кон почетокот на Западен Zhou bronzes најславни е разновидна, енергични, достоинствени, натписи постепено се издолжени неповолен Богатите шема.Ова е голем дел од вредни за собирање, вредни лични измени или многу добар присутни. Не пропуштите оваа шанса да го добие . Првично се појави мали алатки или додатоци. Мулти-се однесува на древните Кинески bronzes, популарна во Неолитскиот доцна за да на Qin и Хан династии, да повеќето исклучителна Shang и Zhou артефакти,. на рачно производство е многу фини со неверојатна detailling.

Основни својства

Бренд Име:
HUARONGKANGYOU
Регионален Функција:
Кина
Материјал:
бронза
Тема:
Љубов

Тие исто така купуваат со овој производ.