.

.

12V 50W широк Спектар 400-840NM КОЧАН LED чип, Интегрирани Smart IC Возачот

12V 50W широк Спектар 400-840NM КОЧАН LED чип, Интегрирани Smart IC Возачот

DEN 91.00
DEN 95.52
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Спецификација : 50 W КОЧАН LED DC12 V Носителот : висок квалитет на црвениот бакар носителот на струјата : 3750m A/1250m A Напон : DC12-14 V Боја сооднос : цел спектар 380nm-840nm животниот век : 50000h Апликација : Сите фаза Предност : Оваа led чип адаптер новата технологија, чип вграден во led драјвер, во светилка модул, луѓето не се потребни дополнителни поголеми led драјвер за тоа. модулот се спаси повеќе соба место да се инсталира на светилка во мала светилка.електронски compent се uesed водоотпорен лепак, па тоа може да го користите за mistureproof место . Опис : Што е intgrated широк спектар led чип ? Револуционерна Расте светло intergated целиот спектар е покрие 380nm да 840nm ,сите бои на растенијата треба ,и одговара за сите фаза . Тоа е најновиот тренд за внатрешна растенија. Напредни LED расте светла користат помалку електрична енергија, и да се создаде помалку топлина, не само што обезбедува интензивна, ефикасно осветлување за внатрешна градинарство системот, но, исто така, направи градината кул.Ова е револуционерен чекор за LED расте светла кои претходно биле во можност да дејствува како единствен извор на светлина за внатрешна градина. Погоден за сите фази на раст на растенијата.

Основни својства

Тип На Објект:
Топката
Број На Модел На:
LED

Тие исто така купуваат со овој производ.