.

.

Топла Продажба FT232RL FTDI USB адаптер за да го TTL Конвертор Модул 5V 3.3 V За Сино TE321

Топла Продажба FT232RL FTDI USB адаптер за да го TTL Конвертор Модул 5V 3.3 V За Сино TE321

DEN 147.84

Од стоката
Достапно е за нарачката


Чип : FT232 RL
Извлече сите сигнал пристаништето на FT232 RL чип.
RXD/TXD transceiver комуникација индикатор.
USB напојување со струја, може да се избере 5 V од 3,3 V ,поставени од скокач.
Со текот тековната заштита, користење 500 MA самостојно се врати на осигурувачот.
Pin дефиниција : DTR,RXD,TX,VCC,CTS,GND
Теренот : 2.54 mm
Модул големина : 36mm(должина)*18mm(ширина)
Интерфејс : Мини USB
Боја : Сина
Материјал : метал
Пакет се вклучени :
1 X Конвертор Модул
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Основни својства

боја:
Сина
Тип:
Други

Тие исто така купуваат со овој производ.