.

.

H40cm Murano Поради Меур Стакло Таванот светлина Хром Lustres светилки Дома Виси Светилки Тела 110-240V GU10 LED таванот светилка

H40cm Murano Поради Меур Стакло Таванот светлина Хром Lustres светилки Дома Виси Светилки Тела 110-240V GU10

DEN 5683.00
DEN 7104.00
-20 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

[Точка] : H 40cm Murano Поради Меур Стакло Абажур Декорација Хром Lustres де teto sala Дома Виси Светилка Тела 110-240 V [Тела Големина] : Дијаметар 50cm Висина 40cm [База Големина] : Дијаметар 50cm [Материјал] : Метал,Нерѓосувачки челик, Стакло [Тела Боја] : Хром и Сребро [Сијалица Боја] : Топло бела / Бела [Процес] : Позлатен, Заварување, Рачно Плетени [Сијалица] : LED сијалицата (Не се Вклучуваат) [Напон] : 120 V или 240 V [Власт] : 12 W-120 W [Пакет] : Тешко картон + Заштитна foama [Примена] : Салон, Бар, Ресторан, Спална соба, дома осветлување, Други За Пакет
Светилка е спакуван во пена.Да празнина голем волумен на пакети и намалување на damagement,светилка обично е пратен како додатоци. Вие треба да го инсталирате откако ќе се добие.
За Превозот
Тоа обично трае 3 до 7 дена пред да можете да ги пратите на линија, откако ќе бидат испратени.Ако сè уште не се светилка кога времето за испорака е крај или повеќе, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ја ќе светилка или ви даде надоместок.
За Оштетените
Ако светилка е оштетен кога ќе го добиете светилка,ве молиме контактирајте со нас и не се отвори спорот. Ние ќе го продолжи времето за испорака и испрати вас, додатоци, така што може да го замени тоа.
За Сопствени
Тоа е клиентот е должност да го исчистите обичај, и плаќаат за даноци.Со цел да се намали даночното,ние може да ви испрати светилка со неколку кутии.Покрај тоа,ние може да напише малку вредност на страната, ако ви треба.

Основни својства

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Тип На Објект:
таванот светла
Стил:
Модерна
Карактеристики:
lamparas де techo
Извор На Светлина:
Се КРИЕШЕ
Напон:
90-260V
База Тип:
GU10
Примена:
Foyer
Техника:
обложено
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло,Железо,Од Не ' Рѓосувачки Челик
Број на извори на светлина:
4
Осветлување Област:
10-15square метри
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Е dimmable:
No
Бренд Име:
GOODAPA
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Број На Модел На:
1090
Материјал:
Стакло Камен
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
сертификација:
CCC
Употреба:
Индустриски
Е Светилки Вклучени:
No
Карактеристично:
Dinnerware сет,селски лустери,гроздобер индустриски осветлување
Тип На Објект:
таванот светла
Место:
Ходникот,Foyer,Lustres де sala,Jogo де jantar,детска Соба
Повод:
Дневна соба,Спална соба,Ресторан,детска соба,Кујна,Хотели, Индустриски
сијалица:
GU10 или LED
Тела Боја:
сребро хром
Технологија:
Позлатен,Заварување, Рачно Плетени
Големина:
Дијаметар 50cm / 19.69 Висина 40cm / 15.74 ;

Тие исто така купуваат со овој производ.