.

.

Новина LED Светло AC Електрична Тестер на Напон Пенкало Детектор на 90-1000V Сензор AC Штекер Напон Штекер Детектор

Новина LED Светло AC Електрична Тестер на Напон Пенкало Детектор на 90-1000V Сензор AC Штекер Напон Штекер Детектор

DEN 93.00
DEN 127.68
-27 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Новина LED Светло AC Електрична Тестер на Напон Пенкало Детектор на 90-1000 V Сензор AC Штекер Напон Штекер Детектор Производ Големина : 152 * 23 * 15mm Пакување големина : 9 * 20 * 2cm Мерење напон : AC 90 V да 1000 V AC Оперативни температура : -10 до 50 ° C, температура на Чување : -10 до 50 ° C Оперативни Влажност : 80% Чистење метод : избрише со влажна крпа Операција моќ : AAAbatteries *2 (не се вклучени) Употреба : не-контактирајте со пенкало, целата изолација пластични печат, вие сте во снабдување со електрична енергија, од страна на Безбедно заштита, без било каков ризик од електричен шок. 1, пенкало сензор или откривање на напон, бела рачка ќе биде светло и звук бип, тоа е лесно да се открие Fire Wire, и се знае кој линија не е опасен напон. 2, индукција пенкало во средината на копче, притиснете неа, не е светла црвена LED ќе биде осветлена, може да се користи кога факелот, во темнината на работното место, можете да не треба да го користите светлото лесно да се заврши линија работа!

Основни својства

Стил:
Новина
Број На Модел На:
A01
Е Светилки Вклучени:
Yes
Бренд Име:
Eshoo
Тело Материјал:
ABS
Тип На Батерија:
ААА
Гаранција:
1 година
сертификација:
CCC
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
Е Батерии Вклучени:
No
Е Батерии Се Потребни:
Yes
Употреба:
За итни случаи
Извор На Енергија:
AC
Напон:
90-1000V

Тие исто така купуваат со овој производ.