.

.

10 Компјутери SS22F25-Г-7 2 Позиција DPDT 2P2T Панел Планината Мини Излизгајте го Прекинувачот Лемење Повлечи

10 Компјутери SS22F25-Г-7 2 Позиција DPDT 2P2T Панел Планината Мини Излизгајте го Прекинувачот Лемење Повлечи

DEN 43.20

Од стоката
Достапно е за нарачката

Име на производ : Излизгајте го Прекинувачот;Модел : SS22 F25;Акција Тип : DPDT;Позиции : 2 Позиции Терминал Количина : 6 Компјутери;Работна Сила : 0.5 A 50 V DC;Контакт Отпор : 30mohm Max Изолација Отпор : 100mohm Мин во 500 V DC;Издржат Напон : AC 500 V за 1 мин;Терминал Должина : 4mm/ 0.16" Switch Вкупната Големина : 23 x 7.5 x 21mm/ 0.9" x 0.29" x 0.83"(L*W*H);Knob Големина на : 5 x 3.5 x 7mm / 0.2" x 0.14" x 0.28"(L * W * H);Материјал(Надворешен) : Пластика, Метал Главната Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна;Тежина : 20g Product Име : Излизгајте го Прекинувачот;Модел : SS22 F25;Акција Тип : DPDT;Позиции : 2 Позиции
Терминал Количина : 6 Компјутери;Работна Сила : 0.5 A 50 V DC;Контакт Отпор : 30mohm Max
Изолација Отпор : 100mohm Мин во 500 V DC;Издржат Напон : AC 500 V за 1 мин;Терминал Должина : 4mm/ 0.16"
Вклучете Вкупната Големина : 23 x 7.5 x 21mm/ 0.9" x 0.29" x 0.83"(L*W*H);Knob Големина : 5 x 3.5 x 7mm / 0.2" x 0.14" x 0.28"(L * W * H);Материјал(Надворешен) : Пластика, Метал
Главната Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна;Тежина : 20g
Лесно Структура, Мини Тело, 6 Терминал, Вертикална Рачка,2 Пол 2 Позиција, Лизгачки Knob Actuator.
Широко се користи за контрола на работата на многу мала моќ електронски проекти, вклучувајќи ги, јачина на звук и други контроли за аудио, видео, dimmer контроли за светла.итн.
Исто така голема компонента за DIY.
Пакет Содржина : 10 x Излизгајте го Прекинувачот
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Основни својства

Тип На Објект:
Прекинувачи

Тие исто така купуваат со овој производ.