.

.

Нови Пристигнување 18W E27 5730 широк спектар LED Расте Светла 18 led диоди 12Red+6Blue Светилка за Цветни Растенија Хидропоника Светлина AC85-265V

Нови Пристигнување 18W E27 5730 широк спектар LED Расте Светла 18 led диоди 12Red+6Blue Светилка за Цветни Растенија

DEN 141.00
DEN 201.60
-30 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Параметар
18 W
 
Светлината Тип
LED расте Светлина
Моќност
18 W
LED Чип
SMD5730
LED
18pcs
Боја
12red+6blue
База
E27
Зрак агол
140°
 
Зрачењето област
0.5~1.5 квадратни метри
Напон
AC85-265 V
Материјал
Алуминиум
Нето Тежина
40g
Бруто Тежина
70g
Лумен
600lm
Осветлување(1m)
180lux±10%
Производ големина
49mm*70mm
Пакет големина
80mm*100mm
Слики
Ќе примите оштетен објект?
Ве молиме верувам дека ние ќе ги провери предмети пред пратката, но ние не може да се избегне ситуација во која предметот може да биде оштетен за време на превозот.
Ние ќе го ценат, ако може да ни се јавите пред ставање негативни повратни информации.
Објектот не е оној кој што choosed?
Никој не е совршен. Понекогаш прават грешки кои може да испрати погрешна точка за вас. Ние дефинитивно ќе се промени оној вистинскиот за вас!
Ние ќе го ценат, ако може да ни се јавите пред ставање негативни повратни информации.
Пратката трае премногу долго за да се дојде?
Можете да ги пратите на вашиот парцела онлајн преку 17track. Ако логистика покажува парцела пристигне во вашата земја веќе, може да се обидете да се јавите во вашата локална пост.
Или можете да не контактирате во секое време.
Ако има било какви други проблеми на нашите производи?
Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот до вашето задоволство! Ние нема да ги споделите со нашите клиенти ги загубија своите пари, ако тој/таа не може да се добие задоволни објект!
Ние ќе го ценат, ако може да ни се јавите пред ставање негативни повратни информации.

Основни својства

Тип На Објект:
Расте Светла
Број На Модел На:
zw0149
Напон:
85-265V
Тело Материјал:
Алуминиум
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Должина:
6cm
Ширина:
5
Извор На Светлина:
LED Светилки
Карактеристики:
Помогне да се зголеми приносот на растенијата
Гаранција:
3 Години
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC

Тие исто така купуваат со овој производ.