.

.

ZDPARTS Автомобил Пред Задните Mudguards За Land Rover Discovery 3 2004 2005 2006 2007 2008 Стил 1Set Mudflaps Додатоци Fenders

ZDPARTS Автомобил Пред Задните Mudguards За Land Rover Discovery 3 2004 2005 2006 2007 2008 Стил 1Set Mudflaps

DEN 2538.00
DEN 3213.12
-21 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


ZDPARTS Автомобил Пред Задните Mudguards За Land Rover Discovery 3 2004 2005 2006 2007 2008 Автомобил-стил, 1 Set Mudflaps Додатоци Fenders
Realted Производи :
Опис На Производот :
Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Неискористени (Квалитет се Проверуваат пред превозот)
Состав : 4 Pcs (1 Set); Торба На Завртка Fixings
Направено : произведено во Кина
Материјал : Високо Квалитетен Полу-Цврсти СТОМАЧНИ Platic. Лиен Поздравниот Чувари. Карактеристики : Директно Одговара (Мали Дупчење Можеби Бара За Некои Модели)
Квалитетот Гарантира, Гаранција Понудени
Настава : Оваа ставка не доаѓаат со упатство за инсталација
Овие квалитет стилизирана кал клапи за Land Rover Discovery 3 2004-2009 модели се направени од само најдобрите материјали, кал клапи/поздравниот чувари се изградени да трае! Овие не универзален fitment како некои што ќе видиме, но се посебно прилагодени за да одговара на ова возило.
Примена :
За Land Rover Discovery 3 / LR3 (2004-2009 модели)
Известување!Ве молиме проверете воланот пред да купите.
Ако тркала сводови и задниот браник што се боја кодирани од фабриката ќе треба да купите кал клапи за Discovery 4.
Ве молиме имајте предвид овие, исто така, ќе се вклопи во Откривањето 4 comercial модели.
Пакет Се Вклучени :
4 Pcs (1 Set); Торба На Завртка Fixings
Производ Слики :

Основни својства

Тип На Објект:
Mudguards
Објектот Тежина:
1.54kg
Модел Година:
2004-2008
Објектот Дијаметар:
16cm
Објектот Должина:
46cm
Бренд Име:
ZDPARTS
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Ширина:
16cm
Објектот Висина:
30cm
Име На Модел:
DNB-Копно-Rover-01
Материјал Тип:
ПВЦ
Специјални Функции:
Пред Задните Mudguards
Автомобил модел:
За Land Rover Discovery 3 2004-2008
Поддршка:
ОЕМ

Тие исто така купуваат со овој производ.