.

.

ESP32 Bluetooth WIFI Комплет OLED Сина 0.96 инчен Дисплеј Модул CP2102 32M Флеш 3.3 V-7V Развој на Интернет Одбор за Arduino

ESP32 Bluetooth WIFI Комплет OLED Сина 0.96 инчен Дисплеј Модул CP2102 32M Флеш 3.3 V-7V Развој на Интернет Одбор

DEN 623.04

Од стоката
Достапно е за нарачката


Превозот листата : WIFI Комплет 32 одбор + Игли не заварени + Pin налепници
Опис WIFI Комплет серија е новиот развој на ефективни вмрежување програма, главниот чип користење Lexin ESP32, Tensilica LX6 dual-core процесор, клокнат на 240 MHz, компјутери енергија до 600 DMIPS, чип вграден во 520 KB SRAM, 802.11 b / g / n HT40 Wi-Fi transceiver, baseband-от, протокол стек и LWIP, интегриран двоен режим на Bluetooth (традиционалните Bluetooth и РАНЛИВИТЕ ниска моќност Bluetooth). Одборот 32 MByte Флеш, Wi-Fi антена, 0.96-инчен сина OLED дисплеј, литиум полнење на батеријата коло и интерфејс, CP2102 USB да сериски чип, совршен поддршка за Arduino развој на животната средина. Оперативен напон : 3.3 V да 7 V температурата на работа опсег : -40 ° C до + 90 ° C Поддржува Трагачи, Станица, soft AP и Wi-Fi Direct режими на Податоци го оценувате : 150 Mbps @ 11n HT40,72 Mbps @ 11n HT20,54 Mbps @ 11g, 11 Mbps @ 11b Пренесува моќност : 19.5 d Bm @ 11b, 16.5 d Bm @ 11g, 15.5 d Bm @ 11n Приемник чувствителност до - 98 d Bm UDP продолжува да автопат од 135 Mbps Одборот WIFI функција на Одборот литиум батерија на полнење и празнење коло и интерфејс (батерија не е вклучена во пратката) :
Теренот проред 2.54 * 23 мм, може да биде директно вметнат во breadboard
Првично користење на OLED месеци и pin налепници, да се направи целосна употреба на PCB простор за да се осигура дека машината е мал и практичен.
Совршен поддршка Arduino развојот на животната средина, Win 7 погоре оперативен систем без упатство за инсталација.

Основни својства

Тип:
Регулатор На Напон
Број На Модел На:
esp32
is_customized:
Yes
Бренд Име:
Вашиот Цие
Напон:
3.3 V-7V
Состојба:
Нови

Тие исто така купуваат со овој производ.