.

.

Путер од кикиритки нерѓосувачки челик Комерцијални путер од кикиритки направи машина Орев Мелница за Кафе сусам путер производител

Путер од кикиритки нерѓосувачки челик Комерцијални путер од кикиритки направи машина Орев Мелница за Кафе сусам

DEN 30720.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Путер од кикиритки нерѓосувачки челик Комерцијални путер од кикиритки направи машина Орев Мелница за Кафе сусам путер производител
Сликата покажува
работи на принцип : На машина преку различни геометриски облик на мелење плоча и статични мелење плоча под висок-брзина на ротација на релативната движење на материјалот се обработува под тежината, притисок и центрифугалните сили под дејство на неговиот прстен преку јазот кога силниот стриже сили , Триење, влијанието на сила, висока фреквенција на вибрации, како што е улогата на комплексни сила, материјал е ефикасно дисперзирани, скршени, emulsified, хомогена, рамномерно се меша, па како да се добие идеална парична казна производи. Апликации : 1, прехранбената индустрија : млечни производи, чоколадо, соја сос, џем, путер од кикиритки, крем пијалоци и така натаму. 2, хемиската индустрија : пигменти, мазива, мириси, бои, emulsified асфалт, emulsified гума, катализатор, боја и така натаму. 3, фармацевтската индустрија : треска црниот дроб масло, доверливи, здравје крем, пчела, полен и така натаму. 4, секојдневно хемиски : чевли полски, паста за заби, козметика, balsam, сапун, детергент и така натаму. 5, други индустрии : градежната индустрија, хартија индустрија, пластика индустрија, батеријата индустрија. Структурни карактеристики : машина има разумни структура, едноставна операција, ниско ниво на бучава, лесно одржување, мала меморија, корозија-отпорни, разновиден и така натаму. Colloid мелница дел од материјалот направени од не ' рѓосувачки челик, корозија-отпорни, не-токсични. Користење на не-контактирајте со черупка печат, со анти-протекување, одржување слободни карактеристики.
Производ параметри Модел : JMC60 Применливи материјали : течност semifluid Области на примена : храна, хемиската индустрија, медицина, автопат, итн Серија за обработка : 50-200 (L) се Вози моќ : 1.5 (KW) Мелење кошница капацитет : 4.1 (L) Средна големина : 65 mm) мозочен Удар : 2980 (mm) Димензии : 27 * 27 * 67 (m) Тежина : 35 (kg) Работа стил : висока брзина на универзална мелење Мелница машина тип : ротација Возење режим : мотор Функција : нерѓосувачки челик мелење Забелешка : Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, или она другото дали сакате да знаете , ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме.

Основни својства

Број На Модел На:
JMC60
Бренд Име:
LZHZXY
Состојба:
Нови
Тип:
colloid мелница машина
Номинална Напон:
220v
Моторни Моќ:
1500W
Области на примена:
храна, хемиската индустрија, медицина, автопат, итн
Применливи материјали:
течност semifluid
Серија за обработка:
50-200 L
Мелење кошница капацитет:
4.1 L
Тежина:
35kg
Димензии:
27 * 27 * 67cm
со англиски Упатство:
Yes
Број На Производ:
FL1268

Тие исто така купуваат со овој производ.