.

.

Ленти Матирано Прозорец Филм Статични се Држат за Приватност Декоративни налепница Home Office Соби за состаноци Стаклени Врати И 17,5 Од 78.7 Инчи

Ленти Матирано Прозорец Филм Статични се Држат за Приватност Декоративни налепница Home Office Соби за состаноци

DEN 485.00
DEN 527.52
-8 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


можеби ќе сакате
Ако ви треба еден поширок, кликнете на линкот подолу за опис на Производот Големина : 17.5 од 78.7 инчен | Боја : Стил C
Овој прозорец филмот е без лепак, кој може да се зацврсти и да се отстрани лесно и без никакви траги оставени. Така, тоа може да се користи дури и по неколку години ако не се оштетени или smudged.
Пакет Се Вклучени :
1 x стакло на прозорец за филмот
1 x едноставен чекор-по-чекор инструкции
Брзи Совети :
1. Мерење и намалување на филм според големината на прозорецот рамка остават малку на маргина на филм (за 1-2cm) низ вашиот прозорец.
2. Чисти прозорецот стакло.
3. Микс сапун и вода во спреј шише.
4. Спреј и влажни целата стакло на прозорецот.
5. Излупете исклучување околу 5 инчи, со некоја заштитна фолија на винил почнувајќи од врвот(која е еден вид на јасни винил, ве молиме БИДЕТЕ СИГУРНИ да го отстранат пред да се применат прозорецот филм на стакло).
6. Усогласување на винил.
7. Стискаш на сапун вода надвор додека пилинг остатокот од некоја заштитна фолија.
8. Исчисти преостанатиот меурчиња.
9. Направено.
Совети за Инсталација :
1. Чиста и мазна стаклена површина без било прав, влакна или било каков вид на текстура е потребно.
2. Транспарентна задниот поклопец мора да биде лупено исклучен; инаку, филмот ќе падне кога водата е сува.
3. Не се применуваат на прозорецот рамка. Отсечени прекумерна рабови по барањето, доколку е потребно.
4. Филмот може да биде малку тешко и својот лепило ефект ќе бидат погодени во текот на зимата. Решение : се користи фен или топла вода за да се мека тоа. ( Отпорност на топлина е под 176 H).
-25.49 /метар -12.53 /метар -10.19 /метар

Основни својства

боја:
ширина 30 см, ширина 45 см, ширина 60 cm
Површински Третман:
Нетранспарентно,Извалкан,Врежана,Матирано / Гравирани
Број На Модел На:
Висок квалитет на замрзнатото прозорец филм
Бренд Име:
funlife
Функција:
Декоративни
Функција:
Самолепливи
Материјал:
ПВЦ
Тип:
Стакло Филмови
Објектот Ширина:
45 cm
Објектот Должина:
200 cm
Објектот Тежат:
за 0.4 kg
Објектот Дебелина:
за 0.2 мм
is_customized:
yes

Тие исто така купуваат со овој производ.