.

.

1pcs 110V/220V Магнетни Гимнастик Накит Полирач Супер Завршувањето на МТ-306B

1pcs 110V/220V Магнетни Гимнастик Накит Полирач Супер Завршувањето на МТ-306B

DEN 45264.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


1pcs 110 V/220 V Магнетни Гимнастик Накит Полирач Супер Завршувањето на МТ-306 B
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
ОПИС&СПЕЦИФИКАЦИЈА Наменета за полирање сложена детали, мали пукнатини, и повеќе поставувања, но не рамни површини. Ова магнетно гимнастик може да се користи за процесот на некои прстени со камења непроменети, како што се ; кубни циркониум (cz), рубини, сафири & дијаманти. Обезбедени се заврши со акрилик сад. Магнетни превртување е автоматски полирање процес кој речиси ја елиминира потребата за цијанид бомбардирање, одземање, и thrumming. Повеќето завршувањето операции се заврши за помалку од 30 минути, само место за вашиот накит парчиња, челични игли, вода и специјални burnishing комплексот во сад, и притиснете го копчето "на" копчето.Мали челични игли се води од страна на моќните ротирачки магнети во основата на завршувањето на сад. Време контрола на 5 - 30 минути. Две насоки. Брзина : 1440rpm Напон : 110 V и 220 V
Answer : ___________________________ Note :
ако имате било какви прашања,добредојдени да не контактирате.
Ние ќе се обезбеди брза реакција и повеќето одлична услуга.

Основни својства

Бренд Име:
ZJMZYM
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
МТ-306B
Тип:
Други
Објектот Тежина:
35kg
Објектот Дијаметар:
26 cm
tem Висина:
35cm
Материјал:
Метал
моќност:
750W
Напон:
110V/220V
игла доза:
1500g
Број На Производ:
FC134

Тие исто така купуваат со овој производ.