.

.

(A4*100pcs) Железо На Темно Инкџет преносот на Топлината Хартија за TextilI рон-На Papel За Темна и светла Ткаенина трговија на Големо HTW-300EX

(A4*100pcs) Железо На Темно Инкџет преносот на Топлината Хартија за TextilI рон-На Papel За Темна и светла Ткаенина

DEN 3989.00
DEN 4692.48
-15 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Стави мотив на cutton и место на металните доказ, документ за тоа.Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја.
Ние не uarantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан . Топлина притиснете машина за Пренос на обработка. Директно по кора исклучување на преносот филм од хартија назад. Инструкции За Перење
1) да чека 24 часа пред перење за прв пат(време на сушење)
2) Ткаенини имајќи нашите трансфери се машина перат до 30°C, секогаш измијте облека внатре кон надвор. Земете мотив off грбот на хартија, полека. Продолжи пеглање, додека не се целосно да се проследи на страни на слика. По неколку минути, излупете го задниот хартија off. Место горниот слој на пренос на хартија ткаенини со печатени слика свртени нагоре.
Пегла на со редовни домаќинство, железо & преносот на Топлината Притиснете машини
3. Кога се движат на железо, помалку притисок треба да се даде. Не заборавајте аглите и рабовите.
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.
Код : HTw-300 EX
Производ : Темно инкџет Трансфер на Хартија
Опис : со инк-џет печатари , Компатибилност за сите видови на инк-џет печатари ,како Epson ,Hp,Топови и др
Димензии Достапноста : A4 (210mm X 297mm)-20 Листови, A3 (297mm X 420mm)- 20 Sheets, 42cm'X30 M ролни
Мастило Компатибилност : вода врз основа на Боја на мастило ,боја на мастило .
3) ги прилагодувањата за Печатачот : нормален хартија режим на користење на фото квалитетот квалитет на печатење
4) Пред да се изврши, оставете печатени слика да се исуши за прибл. Трансфер лушпи исклучување лесно откако таа cools или со топла и можат да се применуваат со редовна домаќинство, железо или професионална топлина притиснете машина.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки. Загрејте ја на домаќинство, железо да памук амбиент. место на памучна ткаенина врз него. Оваа целиот процес би требало да потрае околу 60-70 секунди за 8"x 10" слика површината. Го поставите на топлина притиснете машина на 165°C, на 25 вториот користење умерен притисок. Предност
За многу варијанти,мала количина на производство. Железо трансфер на хартија, примена на нормален притисок.
Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од денот на. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.Примена
Овој производ не се препорачува со восок боички, Масло пастели, флуоресцентни маркери, боја, молив, Благи растворувач мастило, Еко-растворувач мастило, сублимација мастило, Водата базирани на пигментот или Боја инкџет мастило за бела или Светло-обоени маици, престилки, подарок кеси, подлошки, фотографии на јоргани итн.

Основни својства

Тип:
Слика Хартија
Број На Модел На:
HTW-300EX-100
Бренд Име:
YUANTENG
Слика Хартија Тип:
пренос на хартија
боја:
Темно/Црна Боја
Медиум:
Т-маица, облека, капи, торби итн
Употреба:
За Темна Облека&Textil&Ткаенина
инк-џет печатач:
За сите Видови на инк-џет Печатари
пегла на пренос на хартија:
Железо-за Печатење на Хартија
Papier Transfert:
Железо Облека Налепници
железо-на трансфери:
Papel трансфер
Термички Трансфер На Хартија:
Пренос на Хартија Т кошула

Тие исто така купуваат со овој производ.