.

.

8L/M 120kpa притисок електрични дијафрагмата 24v dc brushless пумпи

8L/M 120kpa притисок електрични дијафрагмата 24v dc brushless пумпи

DEN 1728.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


24v dc brushless пумпи
Објектот
Големина
мм
напон
DC/V
Моќност
W
Проток на воздух(L/min) Вакуум(Kpa)
Притисок(Kpa)
Тежина
(g)
DXW524-1204-2900
102.4*70*40
12 V,24 V
4
8
60
120
300
Забелешка :
Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V и 24 V.
Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.
Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.
* Карактеристики на 24v dc brushless пумпи
1.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Масло отпор и лесна инсталација
3.DC brushless мотор
4.Долг животен век, ниска топлина.
5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Клучните делови се увезуваат
7.Може да се работи за долго часа
*Белешки од 24v dc brushless пумпи
1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.
2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.
3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.
4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.
5.Во влезот и излезот на не-чиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.
6.Спецификација на производот е само за вашиот референца
7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.
8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.
9.Не-професионалец не треба да ја размонтираат овој производ.
10.Долг животен век на собна температура средина.
11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.
*Примена на 24v dc brushless пумпи
1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи
2.Аналитички-други инструменти
3.Хемиски и производство инженеринг
4.Разни помошни опрема
*Структурните дијаграм на 24v dc brushless пумпи
*Сликата на 24v dc brushless пумпи
*РАБОТИЛНИЦА
Пакување :
CTN/ЕЕЗ : 60 PCS
G. W. : 19.5 KG
ДИМЕНЗИЈА : 47 * 31 * 25 CM
Слика ' s за пакување :

Основни својства

Напон:
12V, 24V
моќност:
Електричен
Број На Модел На:
DXW524-1204-2900
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Примена:
пумпа за воздух,издувниот воздух,вакуум пумпа
Гориво:
DC напојување
Притисок:
110kpa притисок
основните материјали:
Пластични/PPS/Најлон,Хардвер,Гума
Карактеристично:
DC brushless
Сертификат:
ISO9001
Тип:
24v dc brushless пумпи
боја:
Сива
is_customized:
Yes
Големина:
102.4*70*40mm

Тие исто така купуваат со овој производ.