.

.

НОВ Дистрибутер ЗА FITFORD THUNDERBIRD 3.8 L V6 E8TE-12127AA E8TE-12127BA 1988-1992

НОВ Дистрибутер ЗА FITFORD THUNDERBIRD 3.8 L V6 E8TE-12127AA E8TE-12127BA 1988-1992

DEN 5280.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА FITFORD THUNDERBIRD 3.8 L V6 E8 TE-12127 AA E8 TE-12127 BA 1988-1992

Основни својства

Тип На Објект:
Вози Елементи
Име На Модел:
E8TE-12127AA E8TE-12127BA
Објектот Висина:
15cm
Специјални Функции:
Дистрибутер
Зафатнина:
3800cc
Објектот Должина:
28cm
Година:
1988-1992
Објектот Дијаметар:
15cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Тежина:
2kg
Бренд Име:
EAPENERGY
Нема. на Цилиндри:
6 Цилиндри
Дистрибутер:
Дистрибутер

Тие исто така купуваат со овој производ.