.

.

Метал Брзо Ослободување QR Вертикална L-Заградата Плоча За Samsung NX1000 NX1100 Камера

Метал Брзо Ослободување QR Вертикална L-Заградата Плоча За Samsung NX1000 NX1100 Камера

DEN 1272.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Метал Брзо Ослободување L-Заградата Плоча Држач Вертикална Пука За Samsung NX1000 NX1100
Вовед :
100% Сосема Нов!! Висок Квалитет!!
Обичај L-заградата & рака зафат за Samsung LB-NX1000 / NX1100 камера, совршен натпревар за камерата орган, нема да се власт или пресврт кога се монтира на заградата.
Сите метални материјали, тежината на 96g, ЦПУ прецизност обработка, површината анодна анти-оксидација третман;
Специјално дизајнирани за Samsung NX300, сплит-body дизајн, може да се расклопуваат, може да се користи вертикално, и може да се користи како контрола;
Основната плоча има резервирано екстра 1/4"-20 навој монтажа дупка за дополнителни функции, многу мазна површина, отпорен на гребење
Компатибилност : Starndard Arca-Швајцарски dovetails, компатибилен со Arca Швајцарија, на РПС, кирк, Wimberley, Markins, Sunwayfoto, Benro, Сури, Fotopro.. брендови, со ШТО stardard.
Спецификација :
Модел : LB-NX1000 / NX1100
CNC прецизност обработка
Дизајниран за Samsung LB-NX1000 / NX1100
Боја : Црна
Тежина : 100g
Пакетот Вклучува :
1 x Брзо Ослободување Плоча
1 x Отворање клуч

Основни својства

Број На Модел На:
LB-GNX1000
Материјал:
Алуминиум
Пакет:
Yes
Бренд Име:
FOTGA

Тие исто така купуваат со овој производ.