.

.

10Pcs 6 Pin 5mm Теренот Завртка Terminal Block Конектор

10Pcs 6 Pin 5mm Теренот Завртка Terminal Block Конектор

DEN 417.00
DEN 439.20
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Име На Производ Завртка Терминал Блок Модел Бр. JM126-500 Одговара за Жица 12-22 AWG Материјал Метал, Пластика Номинална Вредност 300 V 10 A Столбови 6 Позиција Pin Теренот 5mm /0.2" Големина 30 x 14 x 8m m/ 1.2" x 0.55" x 0.31" (L*W*T) Боја Зелен Пакет Содржина 10 x Завртка Терминал Блокови
Опис : 5mm pin проред, 6 игли, завртка тип. Користи широко во електроника, комуникациска опрема, инструменти, калкулатор, автоматски систем за контрола на домашни апаратот и предупредување уреди, итн.

Основни својства

DIY Материјали:
Електрични
Вози Стил:
Надворешни Хексадецимален
Завртка Тип:
Машина Завртки
Глава Стил:
Пан
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Пакет:
Под 50Pcs
Број На Модел На:
/
is_customized:
Yes
Димензии:
M2*4

Тие исто така купуваат со овој производ.