.

.

Широко Се Користи 14 Pc Автомобил Резервоарот За Вода Течење Детектор На Автоматскиот Систем За Ладење Радијатор Притисок Тестер Автомобил Поправка Алатки

Широко Се Користи 14 Pc Автомобил Резервоарот За Вода Течење Детектор На Автоматскиот Систем За Ладење Радијатор

DEN 3264.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Радијатор Вода Притисок Тестер Опис : за Да бидете сигурни дека вашиот автомобил моторот работи во добра состојба, тоа ќе треба одличен систем за ладење. Па, ние го направи на различни алатки за да им помогне на автомобил инженери дијагноза проблем ефикасно. Затоа што кога автомобил, мотор топлина ослободување систем доаѓа проблемот, машински инженери трошат многу време за поправка. Понекогаш, инженери дури и не мора да Лежи на патот директно, дури и во многу студено или многу топла средина. Сега нашиот автомобил радијатор вода тестер за полнење може да ви помогне да дијагноза проблеми многу брзо и лесно, тоа ќе ги подобри вашите ефикасноста на работата, многу! Оваа машина поддржува возила во светот, и ги опфаќа сите видови на автомобили ладење системи, како што Јапонски автомобили, корејски автомобили, Кинески автомобили, Американски автомобили, Европската автомобили, итн, може да се тестираат возила од 1998-2012 година. Во исто време, тоа е user-friendly, добар квалитет и сме 100% сигурни дека тоа ќе ги задоволи вашиот автомобил одржување барање.
Радијатор Вода Притисок Тестер На Функции :
1. Главно тест втора рака или стар автомобил (се вози повеќе од 60.000 километар)
2. Тест радијатор вода притисок;
3. Тест радијатор вода истекување или не;
4. Тест радијатор стегање;
5. Брз тест водовод температура;
Радијатор Вода Притисок Тестер Применливи Возило Листа :

Основни својства

Тип На Објект:
Моторот Нега
Објектот Висина:
12cm
Име На Модел:
FSC-200
Објектот Ширина:
37cm
Објектот Тежина:
4kg
Објектот Должина:
42cm
Материјал Тип:
Пластични
Објектот Дијаметар:
0cm
Бренд Име:
Kawish
Специјални Функции:
Автомобилската инјектор за гориво тестер и почисто
Посебна Карактеристика:
Автомобил гориво систем инјектор за перење

Тие исто така купуваат со овој производ.