.

.

360 степени Вртливата Флеш Заградата Флеш Чевли Tripod Планината Чадор Држач за Светло Стојат C2

360 степени Вртливата Флеш Заградата Флеш Чевли Tripod Планината Чадор Држач за Светло Стојат C2

DEN 384.00
DEN 479.52
-20 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

360° Вртливата Флеш Заградата Флеш Чевли Tripod Планината Чадор Држач За Светло Стојат C2
Descripation :
Оваа единица може да се комбинира со било каква светлина стојат, tripod, ballhead, флеш пиштол, флеш активирањето или други слични предмети. И може да биде прикачена на вашиот светлина мирување, внеси ја твојата флеш единица и чадор и да го подесите вашиот планината па тоа е во оптимален агол за добивање голема фотографска резултати .
Функција :
Дел од tripod болт е дизајниран да се вклопуваат во текот на врвот на светлината застане. Стандард ISO518 Женски Hotshoe со сеф брава дупка.
Топла чевли направени од пластика, тоа може да го спречи да гребење на флеш.
Носителот тело направени од метал, голем капацитет, траен и стабилен.
Метал топката главата дизајниран со независни заклучување knob, лесно за ракување.
На 3/8 метал hotshoe нога, за приврзаност кон други додатоци photograhic
Спецификација
Материјал : Елоксирани Алуминиумски Метал + ABS Пластика
Големина : 30x50x95mm
Нето Тежина : 118g
Пакет вклучувајќи
1 x Флеш Чевли Чадор Држач Стапка (C2 Тип)

Основни својства

Бренд Име:
FOTGA
Пакет:
Yes
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.