.

.

LED ЛЕНТА за Полнење DC12V LED Лента 5050 RGB RGBW RGBWW 60LED/m 5M со 2.4 G RF LED Контролер и 12V Напојување ЕУ Приклучок

LED ЛЕНТА за Полнење DC12V LED Лента 5050 RGB RGBW RGBWW 60LED/m 5M со 2.4 G RF LED Контролер и 12V Напојување

DEN 960.00
DEN 1199.52
-20 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

LED ЛЕНТА за Полнење DC12 V LED Лента 5050 RGB RGBW RGBWW Г.С. 60 LED/m 5 M со 2.4 G RF LED Контролер и 12 V Напојување СПЕЦИФИКАЦИЈА
Име на производ : 5050 LED Лента
Прозрачна Флукс : 10-12 L
Боја Tempreture : 3000-3500 K(Топло Бела) 6000-6500 K(Бела) 7000-7500 K(Ладно Бела),Сина,,RGB,RGBW,RGBWW,Г.С.+втората светска војна
Големина : 500cm(5 M) x 10мм x 0.2 cm
Моќност : 35-40 W/5m,8 W/m±10%
Адаптер : 220 V за 12 V напојување ЕУ приклучок
Контролор : 2.4 G безжични RF LED контролер
Спакувани 5m на ролна(лемење е нормално)
Примена
Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
PRODUTCT ФОТОГРАФИИ

Основни својства

Емитуваат Боја:
Сино, Променливи, Бела, RGBWW, Ладна бела, Топло Бела, Г.С. втората светска војна, RGBW
боја:
IP20 Не Водоотпорен, IP65 Водоотпорен
Wattage:
EU Plug, US Plug
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Енергија:
Префрлете
Број На Модел На:
rgb led лента светлина
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
RoHS,CE
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Боја Temp(К):
Бело (6000-6500K)
Бренд Име:
Gleco
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.36 W/m
Спецификации (монистра светлина / m):
60led/m

Тие исто така купуваат со овој производ.