.

.

Најновите Оригинални RW.РК 8318 100 KV 120KV Brushless Заштита на Растенијата Мотор За 3080 Реквизити multicopter Летало UAV

Најновите Оригинални RW.РК 8318 100 KV 120KV Brushless Заштита на Растенијата Мотор За 3080 Реквизити multicopter

DEN 5139.00
DEN 5467.20
-6 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

8318 100 KV 120 KV Brushless Заштита на Растенијата Мотор
KV : 100 KV / 120 KV моторни излез линија 80СМ
Поддршка Литиум : 3-14 S
Не-оптоварување тековната : 1.2 A / 10 V
Оперативен струја : 44на законот за
Максимална струја : 59 A
Максимална моќност : 3200 W
Рели : 6-10 KG
Тежина : 630 G
Големина : 92.6 * 39 MM
Се препорачува на ножот : 28-32 инчи
Се препорачува ESC : 80 A 6-12 S
Превозот :
Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти. Објектот ќе биде предаден во рок од 1-2 дена Овој пакет ќе биде пратена од Кина Воздухопловната Објавите Објекти ќе бидат проверени внимателно пред да испраќаат. Ние ќе ги искористиме на воздушни меури, за да заврши на предмети внимателно
Напомена : Тоа го има регистрирано e-mail и заеднички mail . Препорачана пошта треба да се обрне на други $2 .Ако сакате да се испраќаат по препорачана пошта ,ве молиме да обрнете тоа и забелешка на објектот .Ви благодариме .
Shippingtime :
Данок :
Без Данок на промет се Бара
Плаќање :
Гаранција & враќање : За да се обезбеди сите предмети се со добар квалитет, ние ќе ги тестираат сите производи пред пакети беа испратени надвор . 30 дена гаранција од купените датум. Ве молиме контактирајте со нас преку e-mail, пред да се вратат на неисправни објект. Се врати ставки треба да содржи оригиналното пакување и сите додатоци.
Само неисправни производи ќе бидат понудени на берза.
Контакт со нас на :
Нашата канцеларија часа се :
- 8 : 30 сум. да 6 : 00 p.m. (GMT +8) од понеделник до петок
- 8 : 30 сум. да 1 : 00 часот (GMT +8) од сабота
- 8 : 30 сум. да 6 : 00 p.m. (GMT +8) на неделата
- Нашата канцеларија е затворена за државни празници (Кина). Ние се извинуваме за крајот на одговорот за време на празниците.
Ние секогаш се обидува да обезбеди најдобра услуга и сигурни производи за секој клиент. Ве молиме контактирајте со нас за решавање на секое прашање пред да замине негативни повратни информации . ние ќе ви помогне во секој можен начин и имаат за цел да одговори на сите пораки .

Основни својства

боја:
8318 100 KV, 8318 120KV
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Моторс
Технички параметри:
Вредност 2
Четири тркала Атрибути:
Моторс
Број На Модел На:
SSM8018
За Возило Тип:
Авионите
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Моторни
Материјал:
Метал
Алатка Материјали:
Моторни
Надградба На Делови/Додатоци:
Моторни
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Тие исто така купуваат со овој производ.