.

.

3.5 x-90x рака рамка стерео зум микроскоп 4 мегапикселна hd HDMI USB AV камера 144 LED светло.

3.5 x-90x рака рамка стерео зум микроскоп 4 мегапикселна hd HDMI USB AV камера 144 LED светло.

DEN 21206.00
DEN 22560.00
-6 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Тоа доаѓа сосема нов во фабрички запечатени кутии.5 X поле на гледање 165mm, 2 X поле е 30мм.5 X-90 X Континуирано Зум Зголемување на Опсегот • Trinocular Дизајн за Висок Квалитет на Слика, Видео или PC Прилог • Исправена Цевка за USB Дигиталната Камера, Видео за видео камера или CCD Камера • 30мм Супер Widefield 10 X Eyepieces • 4" (100mm) Голема Работа од Далечина • 45 Степен Склони Trinocular Глава • Кристално Јасна Оригинални Вистински Слики во Боја • Исправено Остри Стерео Слики во текот на Супер Widefield на Гледање • Висока Резолуција со Голема Рамност и Контраст • Точни Усогласување Обезбедување на Замор-Слободен Удобно Набљудување • и Двете Окуларни Цевки со Прилагодливи Diopters • Прилагодливи Interpupillary Далечина • Целосна Оптичко Стакло Елементи • Прецизни Земјата Стакло Леќи • Разноврсна Бум Стојат Покривање на Голема Работна Површина • Двојно-Рака Дизајн за 3-Степен Слобода, Дозволувајќи им на Ставање Микроскоп Главата Кон Било Насока • Солиден Солидна Екипа Челик База Заврши со Дамка Отпорни Глеѓ • Сите Метални Механички Компоненти • Гума Око-чувари Вклучени • Произведено под ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард • Одлично Пет (5) Година Производителот Гаранција Спецификации : • Раководител : 45 степен склони 360 степени swiveling trinocular • Eyepieces : 30мм супер widefield високо-eyepoint WF10 X/20 • Цел : 0.5 X-90 X континуирано стерео зум зголемување на моќта •Супер widefield оптика обезбедува кристално стерео исправено слики •1-1/4" (33mm) СУПЕР widefield на гледање и 4" (100mm) работни далечина •3 D бум стојат овозможувајќи точка микроскоп глава во која било насока саканата •Trinocular порта за додавање на слика/видео способност Ова е trinocular 7 X-90 X зум стерео микроскоп кој дава кристално јасни и остри слики. Слика сензор 1920*1080 FULL HD 1080 P HDMI излез ТФ-Картичка Видео Рекордер 4640*3480 Image sensor 1/3 инчен сензор 1920*1080 пиксели (HDMI Видео излез), 4640*3480 пиксели (слика) Белиот баланс автоматски Светлината контрола automatic answer : ___________________________ NOTE : камерата не може да се користи како USB камера, кога ќе го поврзете на компјутер што само ќе се најде на USB пренослив диск на компјутерот. Овој стерео зум микроскоп е направен од страна на истата техничари и на истата производна линија како оптички инструменти за Leica, Zeiss, Nikon и Олимп. Гума eyeguards обезбеди натамошно удобност. Инсталирање на прашина огледало, ќе може да се задржи огледало јасност, исто така можете да го отстраните чистење.7 X помошни цел 1 x 0.
Опис на производот •3.5 Х • Зум Опсег : 6. Карактеристики : • 3.5 : 1 зголемена зум опсег и 4" (100mm) кои работат на далечина. На trinocular порта овозможува да додадете фотографски или видео способност. Тоа доаѓа со trinocular главата со 30мм супер widefield, високо-eyepoint 10 X eyepieces и двоен-рака тешки-должност бум застане. 45 степен склони trinocular и високо-eyepoint дизајн овозможува лесно одржување на изборите, особено за eyeglass wearers. Тоа е идеален инструмент за истражувачки лаборатории, gemologists, engravers, собирачи и секој во phlx и/или електронска индустрија.

Основни својства

боја:
Стандард (7X-45X), 7X-45X(додај 0.5 X), 7X-45X(додади 0.7 X), 7X-45X(додади 2X), 7X-45X(додај 0.5 X, 2X), 7X-45X(додади 0.7 X 2X), 7X-45X(0.5 X 0.7 X 2X)
Теорија:
Стерео Микроскоп
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Карактеристики:
Висока Дефиниција,Дигитални,Преносни,Рачни
Материјал:
Метал
Drawtube:
Trinocular
Број На Модел На:
STL2-P400H

Тие исто така купуваат со овој производ.