.

.

Продажба 50W 36 XPE LED Водоотпорен Пребарување Светло за Итни случаи Светилка со 3 Режими на Светлина И Преносни Stent за Сајт / Отворено / Кампување

Продажба 50W 36 XPE LED Водоотпорен Пребарување Светло за Итни случаи Светилка со 3 Режими на Светлина И Преносни

DEN 796.00
DEN 936.48
-15 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Продажба 50 W 36 XPE LED Водоотпорен Пребарување Светло за Итни случаи Светилка со 3 Режими на Светлина И Преносни Stent за Сајт / Отворено / Кампување
Карактеристики :
- БЕЗ УВ или IR зрачење.
- Brightnes SMD LED.
- Hight енергетска ефикасност,ниска потрошувачка на енергија.
- Долг живот-век,ниска температура се зголемува.
- 120 степен beaming агол.
- Широко се користи во фабрика, и гимназија, билборди, згради, тревници, пејсаж, канцеларии, сајт на светлината проект и декоративни осветлување проектот, итн.
- Одлично водоотпорен, погоден за надворешна средина, неповолни временски услови, освен за нуркање.
Извор на светлина : 36pcs Led диоди
Школка Материјал : Алуминиумски + ABS
Начини : Висока Ниска Strobe
Моќност : 50 W
Светла Боја : Бела + Флеш Црвена + Флеш Bule
Lumens : 2400lm
Батерија : 4 x 18650 Батерии(батеријата не се вклучуваат)
Текст : 90-240 V
Животен Век : 50,000 h
Зрак Агол : 120 Степен
Вниманието :
- Сите LED производи не треба да биде ангажиран во wate за долго време.
- Бидете сигурни дека производите се надвор од дофатот форма деца.
- Немојте да го инсталирате во запаливи,експлозивни или корозивни околности.
- Ако стаклото се скрши, го замени веднаш.
1 x Итни Светилка

Основни својства

Емитуваат Боја:
Бела
Wattage:
50W
Бренд Име:
SecurityIng
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Напон:
110-240V
сертификација:
CCC
Извор На Светлина:
LED Светилки
Стил:
Модерна
Заштита Ниво:
IP65
База Тип:
Никој
Тело Материјал:
ABS
Повод:
Надворешниот Ѕид
Број На Модел На:
-
Тип На Објект:
Поплави Светла

Тие исто така купуваат со овој производ.