.

.

2018 Момчиња Девојчиња Wetsuit со Полно тело, 2,5 mm Neoprene Wetsuits Назад Zip Пролет Топло Пливање, Нуркање Сурфање Одговара на Долг Ракав Жолта

2018 Момчиња Девојчиња Wetsuit со Полно тело, 2,5 mm Neoprene Wetsuits Назад Zip Пролет Топло Пливање, Нуркање

DEN 665.00
DEN 950.40
-30 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Момчето / Девојката Wetsuit со Полно Тело, Еден-парче Бренд Име : Нурне & Плови
Материјали : Најлон + 2,5 mm Neoprene
Дизајн : Полно Тело, Еден-парче, Назад Патент,погодна за девојки и момчиња
Боја : 9 бои за избор
Големина Упатство
Големина Биста(cm) Половината(cm) на Колкот(cm) Висина(cm) S 54 50 60 95-105 М 58 54 64 105-115 L 62 58 68 115-125 XL 66 64 74 125-135
Овие се плочка мерење на податоци , Тоа е најлон и neoprene, малку еластична , Тоа би можело да се водат околу 3 до 5cm
Прирачник за Мерење , за референца . Ве молиме Прифатете го Грешка Опсегот е Околу 1 - 3 cm
Овие wetsuits се за тесни одговара
За Shorty wetsuits, ве молиме кликнете на сликата подолу :

Основни својства

Големина:
XS, S, M, L, XL
Тип На Објект:
Wetsuits
Спорт Тип:
ПЛИВАЊЕ
Шаблон Тип:
Крпеница
Пол:
Момчиња
Материјал:
Најлон,Neoprene
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Број На Модел На:
WS-18816
Бренд Име:
НУРНЕ&ПЛОВИ

Тие исто така купуваат со овој производ.