.

.

3155152 3 жици 3.7 V 3100mAh литиум полимер Lipo батерија батеријата за GPS DVD PDA ПОДЛОГА моќ банка е-книга мобилен телефон

3155152 3 жици 3.7 V 3100mAh литиум полимер Lipo батерија батеријата за GPS DVD PDA ПОДЛОГА моќ банка е-книга

DEN 401.00
DEN 456.00
-12 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Литиум полимер Li-ion Батеријата Банка Примена : 1 комуникација : мобилен телефон, веб телефон, interphone, Bluetooth слушалка. 2.канцеларија уреди : Лаптоп, PDA, преносни electrograph, пренослив печатач. 3.Видео уреди : GPS, дигитална камера, видео камера, преносни DVD, преносни телевизија, MP3, MP4. 4.Преносни размена уреди : ПОС, Корисна, Отпечатоци машина, преносливи акции машина. 5.Осветлуваат уреди : рудар светилка, searchlight. 6.Други : играчки, модели.
1xpcs ултра тенок 3.7 V 3100m Ah 3155152 литиум полимер батерија lipo батеријата за GPS DVD PDA ПОДЛОГА моќ банка е-книга камера
Модел : 3155152
Особено погоден за мобилни телефони, СРЕДИНАТА, РАМПА, LED, око нега инструмент, конзоли за игри, MP4, мобилни моќ, ПОС, е-книги, apple резервната моќност, модел авион, мобилни моќ и други високо-технолошки дигитални производи.
Карактеристики : 1> 100% сосема нов 2> Висок квалитет и висок капацитет! 3> вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето 4> Големина : 3.1 mm(H)*55мм(W)*152mm(L) 5> Оценка : DC3.7 V 3100m Ah напон : 3.7 V ,1 C празнење ,брзо полнење : 1.0 C : 0.5 C ,Стандард полнење метод : 0.5 C CC (константна струја) задолжен да 4.25 V, тогаш CV (константен напон 4.2 V) полнење до наплатат струја е помала или еднаква на 0.05 C; максималното полнење на струјата : 1 C Максимална испуштање струја : 1 C Празнење критичниот напон : 2.75 V испуштање температура : -20 степени C~+60 степени C време на Полнење : 2-5hrs (стандард); 2hrs (брзо) Заштита функција : преку полнење со текот на испуштање, во текот тековната, краток спој заштита, во текот температура заштита вградената заштита коло PCM за да се спречи над полнење или над извршувањето. Пакет содржи : 1 x компјутери 3.7 v 3100m Ah 3155152 Литиум полимер lipo батерија.
Ве молиме заврши плаќање во рок од 3 дена. бидејќи цел, ние прифаќаме Зачувам; Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Зачувам.
Сите Пакет ќе превозот од 48 часа, освен празник & викенд ден. ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за било. обичај задоцнување или данок. бидејќи транзит време е високо зависна и е предвидено од страна на Поштенски Услуги
Сите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness од наша страна, Ако точка е избега од нормална употреба, пријави се на располагање во рок од 30 дена по купувачи примање на објектот, парите назад откако ќе примен објект! Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба; Купувачот го врати defectives објект на свој трошок, ќе биде одговорен за трошоците за превозот вратам на вас , а ние ќе reship замена за вас, откако ќе ги примите се враќа.

Основни својства

Батеријата Број:
1 buc
Замена На Батеријата:
Yes
Бренд Име:
EHAO
Поставете Тип:
Само Батерии
Тип:
Li-полимер
Број На Модел На:
3155152
Пакет:
Пакет 1
Номиналниот Капацитет:
3100MAH
Големина:
3.1*55*152mm
Volt:
3.7 V
Големина:
дебелина
Капацитет:
3100MAH
тежина / еез:
За 0,06 kg 60gram
ОДГОВАРА ЗА:
Снимачот,GPS PSP камера,bluetooth,е-книга таблет КОМПЈУТЕР PDA МОЌ БАНКА
Модел:
3155152
Продажба Метод:
мало
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
3100MAH
Замена На Батеријата:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.