.

.

XSKN шпански Тастатура Покрива Кожата Свет Јазик Заштитник Филмот за Новиот MacBook 13 A1706 и 15 инчен A1707 Со Допир Бар / ID

XSKN шпански Тастатура Покрива Кожата Свет Јазик Заштитник Филмот за Новиот MacBook 13 A1706 и 15 инчен A1707

DEN 527.52

Од стоката
Достапно е за нарачката

XSKN шпански Јазик Дизајн Ултра Тенок Силикони Тастатура Заштитна Кожата за Macbook Pro 13" 15" /Ретината 13 15 со Допир Бар
Детали За Производот :
-Точка тип : тастатура кожа/заштитник
-Производот материјал : силикон
Производ големина : 27. нашата фабрика се произведува тастатура го опфаќа повеќе од 8 години , ние стрес qualtity повеќето
2. светат во темно опфаќа се, исто така, во нашата палета на производи.35 cm
-Пакет големина : 30.
Специјални забелешки :
- Тастатурата на кожата е дизајниран да им овозможи на светлото блесне преку неа, ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид дека. Обезбеди ултра удобно чувство за вашиот пишување
3) да го Намали звукот на тастатура
4) Заштита на вашата тастатура против секојдневниот опасни елемент кој може да се добие во помеѓу копчињата како прашина, остатоците од храна, инсекти и течни
5) го Спречува тастатура клучеви од општа употреба и абење предизвикани од секојдневна употреба
6) Перат и лесно да се отстрани
7) не е транспарентен, удобно и мека на допир
8) Прилагодено дизајн високо добредојде
За XSKN и нашата Палета на производи :
1. покрива, ние може да произведе : транспарентни, една боја, скратен дизајн, специјален дизајн опфаќа, како и OEM вашиот дизајн.
- XSKN се обезбеди секој производ е предвидено со одличен квалитет
-Погодени од бел ден, производ во боја може да изгледа малку поинаков под камерата
-Камерата е во Режим на Фокус ќе бидете фокусирани дел прилично јасна и unfocused дел нејасни, но во реалниот производ ќе биде убаво и јасно
Пакет Содржина :
- 1 x XSKN тастатура маска
- 1 x XSKN Допир бар заштитник
Повеќе Слики :
НАС&ЕУ Изгледот↓
НИ Изгледот↓
Предности :
1) нов концепт да се задржи тастатура безбедно
2) Направени од издржлив флексибилни силикони. Толку долго како што треба тастатура опфаќа, само да не контактирате!
.
за macbook 12" 13" 15" и 17" , Допрете ја лентата надолу и Не Touchbar верзија и безжични keybaord.3 cm
-Обезбеди јазик дизајн, QWERTY карактер изгледот
-Горната страна усвои гумена облога, ви дава удобно мека на допир чувство и заштита на тастатура маска од губење на боја
-Долната страна е сјајна површина, направете ја тастатурата покритие одговара совршено на вашата тастатура, без било налепница/лепак
-Секој пакет вклучуваат 1 сет на XSKN прилагодено подарок - 2 парчиња трајни високо ниво на транспарентност Допир Бар Заштитна Фолија, нуди целокупната заштита на вашата тастатура
Карактеристики На Производот :
-Анти-бактерии својства
-Стоп бактерии со ставање во врела вода или перење со сапуница вода
-Силни и издржливи
-Лесно да се примени
-Одговара секој контура на вашата тастатура
-Го намалува звукот од пишување
-Уникатен слаб дава одлични се чувствувам
Компатибилен САМО со(инаку не е компатибилен) :
2016 година Mac Book Pro 13-инчен со Допир Бар Модел : A1706 Ослободување октомври 2016 година
2016 година Mac Book Pro 15-инчен со Допир Бар Модел : A1707 Ослободување октомври 2016 година
Внимание : Ако вашиот "Внесете" клуч е голем правоаголник, ве молиме изберете "НИ Изгледот" на тастатурата на кожата (US&ЕУ распоред на тастатурата на кожата работи, премногу) Ако вашата "Внесете" клуч изгледа како "7" облик (ЕУ верзија), ве молиме изберете "US&ЕУ Layout" тастатура кожата XSKN НАС&ЕУ Изглед одговара на двете НАС верзија и ЕУ верзија тастатура, производ изгледа потпуно исто како слика на екранот, главна разлика е "внесете/врати" копчето, тоа не влијае на нормалната употреба, печатење на тоа ќе ви покаже каде да притиснете.

Основни својства

Пакет:
Yes
Бренд Име:
XSKN
Функција:
Водоотпорен,Dustproof
Апликација Големина:
Лаптоп Тастатура
Применливи модели:
Macbook
сертификација:
CE, RoHS
Производи Статус:
Акции
Дебелина:
0.35 mm
Материјал:
Силикони
Производ Објект:
тастатура со заштитен филм
Пакет Тип:
XSKN подарок пакет
Место на Потекло:
Guangdong, Кина
Производ Стил:
Повеќе јазик дизајн серија
Дизајн Име:
Шпански / Español дизајн
Погоден уред 1:
за Допир бар verison MacBook Pro 13 (A1706)
Погоден уред 2:
за Допир бар verison Macbook Pro 15 (A1707)
Карактер:
8 година тастатура покрие фабрика снабдување
Пријателски забелешка:
Било прашање во врска со тастатурата на кожата, само нас контакт

Тие исто така купуваат со овој производ.