.

.

AT2811 Прецизност LCR Метар Фреквенција 100Hz 120Hz 1kHz 10kHz Дигитален Мост

AT2811 Прецизност LCR Метар Фреквенција 100Hz 120Hz 1kHz 10kHz Дигитален Мост

DEN 14832.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


AT2811 е честа дигиталниот LCR метар, тоа е десктоп тип LCR метар дека усвојува високо-перформанси РАКА микро процесор. Четири фреквенција поени се достапни : 100 Hz,120 Hz,1k Hz,10k Hz; 0.1 V,0.3 V и 1 V сигнал ниво е избор; извор отпор 30Ω,100Ω е избор. AT2811 може да АВТО мерка L,C,R,Z,Q и D.
Бренд нови дизајнирани AT2811 има највисока цена перформанси,тоа е лесно да се работи, може да ги исполни прецизни мерења на локации и обемот на производството е барања за компонента manufactories,универзитетите, истражувачките институции и квалитетот одделенија.
AT2811 има вграден comparator функција, 5 кутии за сортирање на екранот и сортирање beep setup.
Функција :
1.Принципот параметар 0.8 инчи LED дисплеј, под параметар 0.5 инчи LED дисплеј.
2.Екранот принцип параметар и под параметар истовремено, 5 цифри дисплеј.
3.Се Прикаже : L, C, R, Z
4.Екранот Б : Q, D
5.Кратко и отворен целосна фреквенција нула расчистување
6.Comparator(сортирање) функција : 5-bin сортирање
7.Comparator функција дисплеј : LED дисплеј
8. Beep : може да се претвори за вклучување/исклучување на beep за сите comparator резултати.
Specificati на :
Параметри L,C,R,|Z| Следење на Параметри, D,Q Точноста 0.25% Фреквенција 100 Hz,120 Hz.1k Hz,10k Hz се Прикаже Спектар L : 0.01 µH(10k Hz)-9999 H C : 0.01 pc(10k Hz) - 9999µF R,Z : 0.0001 Ω - 99.99 MΩ П : 0.0001 - 9999 Δ% : -9999% - 9999% D : 0.0001 ~ 9.9999 Извор Отпор 30Ω 100Ω
Опсег за Автоматски и рачен со 6 движи на Екранот Max Принцип параметар : 99999 Под параметар : 99999 Сигнал Ниво 0.1 Vrms, 0.3 Vrms и 1 Vrms (1±10%) Брзина Бавно : 3 пати/втор, Брзо : 10 пати/втор Comparator 5-bin сортирање на Вредноста Краток и отворен издржам фреквенција нула расчистување Интерфејс Никој Друг, LED дисплеј LCR автоматско параметар одберете напојување барања 198 V ~ 252 VAC 48.5 Hz ~ 52.5 Hz Димензија 220mm*85mm*259mm Додатоци ATL501 Опционални додатоци ATL601 ATL508

Основни својства

Мерен Опсег:
0.01 ух~9999H
Димензии:
220*85*259mm
DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
AERMANDA
Точноста Класа:
0.25%
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Број На Модел На:
AT2811
Температурата На Работа:
60
Тестирање Напон:
198VAC~240VAC

Тие исто така купуваат со овој производ.