.

.

Мини Читање укината табела Светилки 700mAh читање светлина батеријата Виткање Батерија 18 LED Dimmable книга светлина Прилагодливи Светилки

Мини Читање укината табела Светилки 700mAh читање светлина батеријата Виткање Батерија 18 LED Dimmable книга

DEN 624.00
DEN 890.88
-30 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


led полнење на децата око нега мала маса светилка на студентите да научат да читаат ученичкиот дом биро биро светилка
LED око за заштита светилка карактеристики на Производот :
Изгледот на овој производ е роман, светилка може да биде укината и може да биде за 90 степени слободно да ја прилагодите, кој е лесен и флексибилен.
Овој производ е изградена-во долг живот, одржување слободни, капацитет на 700m Ah батерија.
Подолг живот на батеријата, повеќе од 500 циклуси на полнење и празнење употреба.
Користење на 18 енергијата, висока осветленост, долг живот ЛЕР.
Табела светилка и ноќ светлина функција по желба.
LED око за заштита светилка Технички упатства :
Полнење оценет напон : AC 90 V ~ 240 V 50 / 60 Hz
Оперативен температура : -10 ° c-40 ° c
Употреба на амбиентниот воздух температура :
Спецификација :
Извор на светлина моќ : 18 светилка монистра
Напон : AC 90 V ~ 240 V 50 / 60 Hz
Моќност : 1.8 W+0.3 W
Тело Материјал : ПВЦ
Боја : Сина/ Портокал
Време на полнење : 12 часа
Користење време : 3-16 часа
Капацитетот на батеријата : 700m Ah
Големина на : 6*12*23.5 cm
LED око за заштита светилка за употреба :
Кога полнењето, масата на AC приклучокот целосно го лансираше директно во AC90 ~ 240 V моќ штекер, соодветните полнење индикатор светлото, што укажува дека светилка е во состојба на полнење, кога 220 V целосно наполнета околу 12 часа.
Притиснете го прекинувачот за да ја одберете светилка или ноќ светлина.
Кога целосно наполнета, најдолго светилка користите време може да биде до 3 часа, ноќ светлина, може да се користи за околу 16 часа.

Основни својства

Тип На Објект:
Биро Светилки
Број На Модел На:
LED-114
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
ABS
Гаранција:
2
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Сенка Тип:
ABS
Карактеристики:
Биро Светилки
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Стил:
Новина
Заврши:
Полиран Хром
Бренд Име:
YJBCo
Материјал:
PP/Пластика
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
B22
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
Yes
Напон:
90v-240v 50/60hz
моќност:
AC 90V ~ 240V 50 / 60Hz
Капацитетот На Батеријата:
700mAh
светилка:
18 LED Биро Табела Светилки
табела светилка:
Учениците За Читање Маса Светилка
кат светилка:
Led светилки
Биро светилка:
Led Светилка Канцеларија Биро Во Спална Соба Светилки

Тие исто така купуваат со овој производ.