.

.

Нови 12pcs Стоматолошки 2.35 mm Полирање Burs СИЛИКОНИ Полирање Дијамант Заби скапоцен камен Полирање

Нови 12pcs Стоматолошки 2.35 mm Полирање Burs СИЛИКОНИ Полирање Дијамант Заби скапоцен камен Полирање

DEN 349.00
DEN 383.52
-9 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Нови 12pcs Стоматолошки 2.35 mm Полирање Burs СИЛИКОНИ Полирање Дијамант Заби скапоцен камен Полирање
Одлично за благороден метал, керамика, смола и така натаму
Спроведување на мазна прецизни висок квалитет на обработка
Долг живот - трајност е зголемен за над 10 пати подолго од high speed челик сечење алатки и над 200 пати повеќе од тркала
Безбеден, сигурен и лесен за употреба
Вкупно за обработка на трошоци може да се спуштаат за неколку пати
Дијаметар 2.35 mm
Грануларност Оценки : Екстра Крупни(brown/сива) / Груб(црн) / Среден-Груб(зелена) / Дополнителна парична Казна(жолт)
Сива,Кафена,црна се користи за Обликување,Зелена се користи за Израмнување и Пред полирање ,Жолта се користи за фино полирање.

Основни својства

Тип На Објект:
Белење На Заби
Број На Модел На:
стоматолошки материјали
Состојка:
Силикони
Бренд Име:
GREATLH

Тие исто така купуваат со овој производ.