.

.

Тетоважа на Кожата Маркер Пирсинг Означување Пенкало за Веѓа Тетоважа Писарот Алатка Снабдување Хируршки Двојно Глави Точка Означување 1mm 0.5 mm

Тетоважа на Кожата Маркер Пирсинг Означување Пенкало за Веѓа Тетоважа Писарот Алатка Снабдување Хируршки Двојно

DEN 119.00
DEN 131.52
-10 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Опис : Тип : Тетоважа Додаток Владетел Големина : прибл.64*10мм Пенкало Мастило Боја : Виолетова-Сина боја за Означување Пенкало Должина : околу.140mm Пенкало мали Главата големина : прибл.0.5 mm Пенкало Голема Глава Големина : прибл.1mm Маркер Смена Пенкало Големина : прибл.132*15mm Тежина : околу 32g Функција : 1.Добар за обележување и лоцирање на кожата јасно Означени, безбедно користење на кожата. 2.Се користи од не-токсични, не стимулирање на животната средина медицински мастило. 3.Тоа може да биде повеќе точни за оние кои се во почетокот фази на трајна шминка веѓа,eyeliner и усна. 4.Тоа може да им помогне на оние кои обично се најде никаква веѓа позиција и имаат шминка проред проблеми да се добие еден пар на симетрични задоволство веѓите. 5.Тоа обично се случува, жигот на маркер пенкало е уште го остави по тетоважа, која трае неколку дена, автоматски ќе исчезне. 6.Овој маркер за смена на пенкало е само цел, која може да се отстрани несаканите знаци на тетоважа дизајн лесно. 7.Состојки се безбедни, не-токсични и безопасни за вашето тело.Отстранување на жигот на маркер пенкало лесно темелно.3 Pcs пенкало совети може да се користи за многу пати. 8.Преносни големина е особено погодно за тетоважа работи на пат. 8.Погоден за тетоважа уметник, почетник, итн. Пакет содржи : 1* Означување Пенкало 1* Мерење Владетел 1* Маркер Смена Пенкало(Со 3 совети) Напомена : 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на веб-сајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината. 2.Ве молиме овозможи мало отстапување за мерни податоци. 3.Ве молиме овозможи 0.1-0.5 cm грешка поради рака мерење .

Основни својства

Тип:
Тетоважа accesories
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
ATOMUS
Број На Модел На:
WM0056
Објектот:
веѓа маркер пенкало
Funtion:
веѓа microblading
Корист:
Долго-траен ,Вода-доказ
Користат За:
Поставата Позиционирање Молив
Употреба:
трајна шминка
Пакет:
3Pcs/set
Тежина:
Approx. 32g
боја:
како на слика
Големина:
23x6.5x3cm

Тие исто така купуваат со овој производ.