.

.

Отворено LED Преносни Итни Светлина 20cm USB Полнење лер Цевка Светилка Прилагодува Осветленоста Кампување Шатор Светилка Светла

Отворено LED Преносни Итни Светлина 20cm USB Полнење лер Цевка Светилка Прилагодува Осветленоста Кампување Шатор

DEN 464.00
DEN 618.72
-25 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Отворено LED Преносни Итни Светлина 20cm USB Полнење лер Цевка Светилка Прилагодува Осветленоста Кампување Шатор Светилка Светла
Овој пренослив LED светло стапче е наменета за отворено активност и за итни случаи. Тоа дава 3 нивоа на осветленост и СОС режим за да ги задоволат вашите различни барања. Со тоа, ќе бидат посигурни во отворено активност. Карактеристики : 3 нивоа на осветленост за опции, повеќе флексибилни за да ги задоволат вашите барања. Комбинираат осветлување функција и СОС функција, брзо да побара помош во итен случај. Преносни и мултифункционални, совршен за кампување. Изгради-на полнење на батеријата, поддршка долго време се користи. Спецификации : температура на Бојата : Ладна Бела(5800-6500 K)/ топло бела(2800-3200 K) (незадолжително) Brightness : 70-230 LM Номинална моќност : 3 W Влезен напон : 5 V Текст струја : 1А Батерија : 3.7 V 1800 MAH на животниот век на Батеријата : 100% 8 часа / 50% 16 часа / 25% 24 часа / СОС 8 часа време на Полнење : 4 часа Средина : -15degree-40degree Тело Боја : Жолта / бело / црно / сино / зелено / портокал (изборен) Материјал : Алуминиум и PC Точка големина : 3.1x20cm / 1.2x7.9in (Dx H) Точка тежина : 100g/3.6 оз Пакет големина : 24.5x4.2cm/9.6x1.7in (Dx H) Пакет тежина : 152.0 g/5.4 оз Пакет листа : 1*LED пренослива светилка 1*полнење преку USB кабел 1* Упатства 1*String 1. Во светот превозот. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата мора да одговара на вашиот Превозот адреса. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. Услуга транзит време е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите! 7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и ние ќе не издаде ќе враќање на парите или замена. Нема исклучоци! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина. Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Можеби сте заинтересирани во следниве производи :

Основни својства

Емитуваат Боја:
Природата бела, топло бела, Ладно бела
боја:
Бела, Жолта, Зелена, Сина, Црна, Портокалова
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Цевка
Број на LED Чип:
20 компјутери
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Зрак Агол(°):
360°
Повод:
Спална соба
Бренд Име:
GRN-ТРЕПКА
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
T8
Напон:
DC5V
Обликот:
Бар
Моќ Толеранција:
1%
LED Чип Бренд:
Epistar
LED Чип Модел:
2835
Прозрачна Флукс:
До 249 Lumens
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Должина:
20cm
LED тип:
smd 2835
боја на светлина:
Ладно Бела/Топло бела/Природата бела
Volatge:
DC5V
Нето тежина:
100g
Големина:
D35 * H200mm
Гаранција:
2years
режим:
100% целосна светлина; 50% светлина, 30%светлина, Quick Flash, Бавно Флеш
Материјал:
Алуминиум и PC
Број на LED Чип:
20pcs
Боја Temp:
Топло Бела

Тие исто така купуваат со овој производ.