.

.

Wattshine широк спектар 300W расте светилка 16 бендови Нема рѓа Интелигентна контрола на Температурата Безбедност, заштеда на Енергија Сертификација CE

Wattshine широк спектар 300W расте светилка 16 бендови Нема рѓа Интелигентна контрола на Температурата Безбедност,

DEN 3115.00
DEN 5664.00
-45 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Широк спектар 300 W расте светилка 16 бендови Нема рѓа Интелигентна контрола на Температурата
Спецификација
Модел : 300 W LED Расте Светлина Висока Лумен Излез, Голема Покриеност, Длабока Пенетрација, Супер Жетвата
Спектар : 440nm 445nm 450nm 455nm 460nm 510nm 530nm 590nm 615nm 630nm 640nm 660nm 740nm 2700 K 6500 K 10000 K
Се КРИЕШЕ Замена : 500 W HPS
Led Бренд : High-end Epistar чипови
Led Количина : 60pcs
Покриеност : За 8ft x 5ft ( осветлување површина и висина се променливи во зависност од различните растенија и околини )
Панел Големина : 25*18*6 cm 9. Ако ви се качи на вашиот Led диоди премногу високо, може да се зголеми вашиот покриеност, но, исто така, ќе биде намалување на
светлината е интензитет.
Како ПРЕДВОДЕНА расте светла не генерира иста количина на топлина и не ИНФРАЦРВЕНА светлина, вие како производител треба да биде капацитет, така што не
не overwater вашиот растенија.6 V,
и троши помалку енергија нема да влијае на функцијата на светлата да растенија. Се прилагодите на 5 W Epistar раст спектар. Вашиот растенија целосно ќе ги апсорбира бранови должини за фотосинтеза.6 V и напон на црвени LED е 2. Приклучокот помина во светот безбедност стандард. Помогнат на вашиот растенијата да ги реализираат својот целосен потенцијал
5. Циркулацијата на воздух. Задржи соодветното растојание помеѓу вашиот LED расте светла и вашиот растенија е од витално значење за да се промовира
фотосинтеза од растенија. Доволно осветлување. Функционирањето на Тест : Outlook, Индивидуални пакет, On/Off, Осветленост, Тековната потрошувачка. Обично се со LED расте светла, 30% помалку хранливи материи треба да се користи
во споредба со традиционалните КРИЕШЕ расте системи. Зошто светлината е 300w(или други watt) во листата,но вистинската потрошувачка на енергија е 85w+/-5%?
Како што знаете дека голема предност на led светло е заштеда на енергија, па тоа треба помалку енергија да се кандидира на светлината. Led диоди е една голема инвестира, но треба да се знае како многу светла треба пред
купување.
Нашите LED Расте светла се најпродуктивните единици на располагање денес, искористување секој малку на енергија и обезбедување на оптимални резултати!
2. Избегнувајте премногу храна. Сепак, пристоен циркулацијата на воздух треба да се одржува, по можност преку отвори, така што никогаш нема вишок
на кислород (време на фотосинтеза) или јаглерод диоксид (за време на дишењето). Тоа е многу разочарувачки да стори сé што е правилно во вашето затворен градина, но потоа му се даде премногу хранливи материи или погрешно
хранливи материи и компромис вашата растенија здравјето и растот.000~100,000 часа
Оперативен Температура : -20~45℃
Работна Фреквенција : 50-60 HZ
Влезен Напон : 100v~240v
Термичка Управување : Ладење вентилатор+Алуминиумски heatsink
Безбедност Гарантира : FCC CE, и Ro HS уверение.
Функција
1. Честа грешка често се направени кога лозарите се префрлите од КРИЕШЕ тела да Led диоди е
overwatering.

Основни својства

Тип На Објект:
Расте Светла
Напон:
85-265V
Тело Материјал:
ABS
Ширина:
18cm
Должина:
25cm
сертификација:
CCC,RoHS,FCC,CE
Карактеристики:
целосен спектар
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
WATTSHINE
Број На Модел На:
P300S
Гаранција:
3 Години
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Школка во боја:
Црна
LED тип:
Epistar
целосен спектар:
16 бендови
Lifespian:
50000-100000 часа
Производ големина:
25*18*6 cm 9.8*7.1*2.4 инч
Тежина:
1.3 KG2.87 lbs
Интелигентни:
за КОНТРОЛА на температурата
Температурата На Работа:
-20C~+45C
Примена:
Градинарски растенија/затворен растенија/цвеќиња расте

Тие исто така купуваат со овој производ.