.

.

5set Прилагодливи 0-30V 2mA - 3А DC Регулирани Напојување DIY Комплет Краток Спој Тековната Ограничување за Заштита на собранието делови

5set Прилагодливи 0-30V 2mA - 3А DC Регулирани Напојување DIY Комплет Краток Спој Тековната Ограничување за Заштита

DEN 1238.40

Од стоката
Достапно е за нарачката


Добредојдовте на нашата Продавница
Опис : Ова коло напон може да биде од 0 v, излезна струја може да биде ma од 2 до 3 континуирано прилагодливи, поставен на излез тековната, ако експериментот коло надминува струја (вклучувајќи и краток спој), коло заштита веднаш, да не предизвикува опасност, како што гори уред, тоа е електронски производство десна рака на човекот. Тоа е никогаш да не се плаши од огномет! Како правење на сите видови аудио коло пријател, често се должи на различни работен напон и коло имате главоболка, ова коло исто така, може да две серии во двојно напојување, може да се задоволат потребите на сите видови на користење.
Функција :
Влезен напон : AC 24 V
Внесување на струјата : 3А максимум
Излезен напон : од 0 до 30 V континуирано прилагодливи
Излезна струја : 2m A - 3А континуирано прилагодливи
излезен напон бран : минимум 0.01%
Сите права вметната елемент, се направи лесно, само прилагодливи компоненти ( се користи за да се прилагоди на напонот на 0 v )
LED индикатор за излез над сегашната, кога тековната надминува сет на податоци коло заштита, LED осветлување, во текот на оптоварување и краток спој заштита Минимум струја (2m A) под мерливи led диоди и zener диоди
Напомена :
Моќ производство припаѓа на висок напон големи тековното коло, ве молиме бидете сигурни да го внимателно, во спротивно може да предизвика штета на личната безбедност
Пакет се вклучени :
5 x Прилагодливи DC Регулирани Напојување DIY Комплет

Основни својства

Бренд Име:
tiegouli
Број На Модел На:
Прилагодливи 0-30V 2mA - 3А DC Регулирани Напојување DIY Комплет
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Тие исто така купуваат со овој производ.