.

.

Директни производители РОЕ прекинувач за напојување на модулот заеднички безжична АП мост Рое combiner одделување линија синтисајзер

Директни производители РОЕ прекинувач за напојување на модулот заеднички безжична АП мост Рое combiner одделување

DEN 286.00
DEN 352.32
-19 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


2 за да се утврди кабел прашање : ако еластична кожа е многу голем, но прилично лош квалитет, тешко се повлече лесно да доведе до внатрешното јадро купени.
Зошто некои луѓе ќе речат дека на неколку метри на моќ, не е доволно? (mesh материјал е важно)
Во оваа продавница на сопственикот да му даде ни популарноста на мрежата кабел само за детекција на мали знаење.
3 длабочина бакар core види состојки : со ножици или жица клешти намали краток дел од линијата и да види дали на челичното јадро изглед е бакар, но внатрешното јадро е сребро челик јадрото, тоа е релативно сиромашна, 1 долари од еден метар. На повисок напон, мрежен кабел квалитетот на OK, на повеќе ефективни напојување од далечина.1 mm бакар облечени метален заштитен нето, должина 18 CM, кристално главата со заштитен дизајн
3.ПО одвојувањето линија (уред) : DC машки глава : 5. На цинк, бакар жица (исто така наречен и месинг, цинк содржината околу 32%~39%, компјутер град општи нарекува бакар), оваа општа од мека жица, односот на кислород слободни бакар тешко, се провери на кој начин, стружење со нож, ако scrapings на боја за внатрешни работи и на кожата е очигледно боја разлика, тогаш тоа мора да биде на бакар и цинк и бакар. Ако тоа е 12 VPOE, тоа може да влијае на нормалната работа на АП.
4 во прилог, но, исто така, зависи од дебелината на бакар јадро, некои материјали, бакар јадро е релативно мал, а некои од повеќе тешки. Ако напонот е премногу висока, тоа ќе се изгори од машината, па со оглед на право 15 V напон.1 mm метали обложени бакар оклопна нето, должина 18 CM, кристално главата со заштитен дизајн
4 жица и DC линии се 0. Ултра пет видови на кабел за да видите повеќе од неколку на линија. Ако внатре надвор се жолта бакар, квалитетот е 2-3, ОК јуани еден метар. Некои од 8 кабелот е завиткан во надворешната обвивка, и таму е мрежа на секој пар линии се обвиткани со штит, кој е разликата.
2 напојување растојание : Општо земено, чист бакар кабел и 12 V или 15 V напојување растојание е 30 метри (вистинското растојание и квалитетот кабел за напојување напонот и струјата на електрична опрема адаптација способност).
Покрај тоа, постојат четири бакарни четири железо жица, обично 1236 бакар, 4578 метро линии, оваа линија не може да се користи за безжични мост! Освен што ќе биде 1236 и 4578 на, бидете сигурни да побара да се купи оваа линија, на 4578 е дефинитивно не да се купи железо. 6 категории, 7 категории со оклопна функција, но исто така да се види како заштитен слој на мрежа.
Користете го овој производ (поделба линија), не ја преземе власта од РОЕ switch, така што нема да ја оштетат опрема!
Производ вовед :
Ова е едноставен збир на 1 тип на РОЕ, имено : 1236 пренос мрежа, 45+, 78- (може да'т се спроведе електрична енергија, електрични прекинувачи во РОЕ)
2.ПО линија (уред) : DC женски : 5. Па напон од 12 V и на оддалеченост од 20 метри
3 како да го препознаеме квалитетот на мрежата :
1. Кислород слободни бакарна жица (исто така познат како бакар), општата материјал во оваа линија е многу мека, скрати на кратката дел, боја на кожа и кожа, Општ GB во линија на пет линии се на стандардот, обично 9 core (од кои еден е коренот на земјата), како што се на ЗАСИЛУВАЧ.

Основни својства

Должина на кабел:
2 Пар, 5 Пар, 20 Пар
Големина:
003
Приклучок Тип:
Никој
Тип На Објект:
РОЕ Spliter
Бренд Име:
DVNOAH
Број На Модел На:
РОЕ 003
Модел:
РОЕ-003
Времето на пазарот:
2017
Снабдување категорија:
Стоки на залиха
опрема тип:
Комуникациски модул за напојување
Интерфејс:
RJ-45
Најбрзо време на испорака:
1-3 ден
Дали да ја поддржи генерација:
Поддршка
Боја:
ПО синтетички линија одделување линија

Тие исто така купуваат со овој производ.