.

.

1pcs DC12V-15V Мини Негативен Притисок Чад Вшмукување Дијафрагмата Пумпа Двојно Чело Вакуум Микро Пумпа

1pcs DC12V-15V Мини Негативен Притисок Чад Вшмукување Дијафрагмата Пумпа Двојно Чело Вакуум Микро Пумпа

DEN 629.00
DEN 662.40
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Опис : Номинална напон : DC15 V (за напон : DC 12 V-15 V) Номинална струја : 400m A степенот на вакуум гас еднострано негативни : Сообраќај : еднострано проток на гас> 400 L / Ч, паралелно проток на гас> 500 L / H Тежина : 180 грама
Answer : ___________________________ Note : мотор на пумпа assyblem управувано 2 пумпи, овие 2 пумпи се одделно, Така што тие може да се користи во исто време, исто така може да се користи заедно (користење на Т-тип фитинг)за да се зголеми протокот и вакуум. Пакетот Вклучува : 1pcs DC12 V-15 V мини Негативен притисок чад вшмукување Дијафрагмата пумпа двојно чело вакуум микро пумпа

Основни својства

Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Постојана Струја(A):
0.4 на
Употреба:
Домашен Уред
Излезна Моќност:
0.2 W
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Тип:
Микро Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
сертификација:
CE
Вртежен момент:
Непознат
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
Непознат
Commutation:
четка
Напон(V):
12V-15V
Број На Модел На:
мини пумпа
Употреба:
сфигноманометар/надуени пумпа/DC пумпа/риба резервоарот oxygenation пумпа

Тие исто така купуваат со овој производ.