.

.

2 парчиња 3W Кочан Led светло Извор Epistar Чип DC12V Ултра Светла 40*35mm Светилка DIY објект за led сијалица центарот на вниманието floodlight UW

2 парчиња 3W Кочан Led светло Извор Epistar Чип DC12V Ултра Светла 40*35mm Светилка DIY објект за led сијалица

DEN 124.00
DEN 176.64
-30 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

5% Канада го Оценувате (точка пристигна) 0.58 инчен x 1.4% Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Како можам да се плати за мојата купување?
A : ние прифаќа следниве начини на плаќање : cridet картичка; moneybooker;Т/T;western union.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.38 јас nch
Пакет се Вклучени : 2 x КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ од Светлината
Превозот : Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 30 дена.5% 4,7% од Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. П : дали постои следење на Број за мојот објект?
A : Да, ние брод секој ред со нивниот Следење на Број, и можете да го видите на пратката staus на соодветниот веб-сајт. П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет?
A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ, ве молиме проверете тоа, ви благодариме! П : јас сум препродавач,јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена?
А : Здраво,ви благодариме за вашето барање, ако би сакал да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!
.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.
Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет со Висок Квалитет и Светлината КОЧАН LED светло чипови Ултра долготрајни дизајн Ниска потрошувачка на енергија, зачувување целата многу енергија Одговараат за назад осветлување и други Meterial : Алуминиум Легура плоча+КОЧАН Led Идеален за DIY употреба Одлична за правење на извори на светлина за видео камера, риба резервоарот, декорација светлина Меѓу различни LED компоненти како што се висока моќност LED, СМД, натопи итн, КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ е најдобар во термички отпор и ладење. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 . П : Колку чини да брод на мојата земја?
A : Пакет помалку од 2 Kg ќе биде испорачуван Кина Пост Воздухопловната која е бесплатна испорака до 26 земји како следниве : сад; Обединето Кралство; Австралија; Бразил; Канада; Италија; Турција; Шпанија; Малезија; Франција; Русија; Шведска; Нов Зеланд; Норвешка; Швајцарија; Јапонија; Тајланд; Ирска; Израел; Белгија; Полска; Јужна Кореја; Австрија; Германија; Данска; Сингапур.9%
Шпанија го Оценувате (точка пристигна) 3.
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.1% Франција го Оценувате (точка пристигна) 10. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.

Основни својства

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
3w
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Повод:
Спална соба
Бренд Име:
CHINCOLOR
Зрак Агол(°):
180°
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
База Тип:
Оптоварување
Обликот:
Бар
Просечен Живот (часот):
50000hours
Моќ Толеранција:
1%
LED Чип Бренд:
Epistar
Број на LED Чип:
1 buc
LED Чип Модел:
3W Висока Моќност
Напон:
12V
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
Должина:
40mm
брод од:
Кина Копното
Модел:
L603

Тие исто така купуваат со овој производ.