.

.

ARF Kingkong 90GT 90 Brushless Микро FPV Трки Quadcopter Летало F3 Лет Controll 800TVL VTX 3А социјална повелба Мали Whoop Сечилото Inductrix

ARF Kingkong 90GT 90 Brushless Микро FPV Трки Quadcopter Летало F3 Лет Controll 800TVL VTX 3А социјална повелба

DEN 4651.00
DEN 4651.20
-0 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Пакет 1= 90 GT PNP (Не вклучуваат приемник ) Пакет 2= 90 GT PNP+XM приемник(за frsky) Пакет 3= 90 GT PNP+RXA2-10receiver (за flysky) Пакет 4=90 GT PNP+DSM2/x nr Пакетот 5=90 GT PNP +FM800 приемник Kingkong 90 GT 90mm Brushless Мини FPV Трки Летало со Микро F3 Лет Controll 16 CH 800 TVL VTX Спецификација : Brand Name : Kingkong Точка Име : Kingkong 90 GT 90mm Мини FPV Трки Летало Модел : 90 GT Верзија : PNP, ARF, BNF ( Со Frsky Приемник ИЛИ DSM2 Приемник ) 4 Верзија се опционални Wheelbase : 90 mm Димензија : 82x82x28 mm Тежина : 42.9 g (без батерија) 1 x 4 pin кабел Карактеристики : - Микро F3 6 DOF лет контролер со 32-битни STM32 F303 CC процесор и MPU6050 - Бесни летање брзина - 1103 7800 KV brushless мотор, висок PRM - Powered by 350m Ah 2 S 7.4 V 25 C литиум-јонска батерија - 800 TVL HD FPV камера, 150-степен FOV, 5.8 G 16 CH 25m W видео предавателот - 90mm wheelbase, како голем како вашата дланка; само 42.9 g, исклучително светлина PNP Верзија Контрола на Летање : Микро F3 6 Dof Верзија Мотор : 1103 7800 KV Моторни ESC : 3А Blheli_S 4 во 1 Brushless ESC Камера : 800 TVL CMOS Камера FOV150 Степен Пропелер : 2 Г.С. & 2 CCW (Црна и Зелена) FPV Предавателот : 16 CH 25m W VTX , микро 5 V DC Излез PDB ARF Верзија Контрола на Летање : Микро F3 6 Dof Верзија Мотор : 1103 7800 KV Моторни ESC : 3А Blheli_S 4 во 1 Brushless ESC Камера : 800 TVL CMOS Камера FOV150 Степен Пропелер : 2 Г.С. & 2 CCW (Црна и Зелена) FPV Предавателот : 16 CH 25m W VTX , микро 5 V DC Излез PDB Батерија : 2 S 7.4 V 350m Ah 25 C BNF Верзија(Со Frsky Приемник ИЛИ DSM2 Приемник) Контрола на Летање : Микро F3 6 Dof Верзија Мотор : 1103 7800 KV Моторни ESC : 3А Blheli_S 4 во 1 Brushless ESC Камера : 800 TVL CMOS Камера FOV150 Степен Пропелер : 2 Г.С. & 2 CCW (Црна и Зелена) FPV Предавателот : 16 CH 25m W VTX , микро 5 V DC Излез PDB Батерија : 2 S 7.4 V 350m Ah 25 C Приемник : Frsky Приемник ИЛИ DSM2 Приемник 1 X USB Полнење Кабел Без RX Примачот : Пакет се Вклучени : 1x Kingkong 90 GT Летало 1x 1x Лепак 1x USB Кабел Со frsky Приемник Frsky Приемник Верзија : 1x Kingkong 90 GT Летало 1x 1x Лепак 1x USB Кабел 1x Frsky Ресивер Со DSM2 Приемник DSM2 Receriver Верзија : 1x Kingkong 90 GT Летало 1x 1x Лепак 1x USB Кабел 1x DSM2 Ресивер Со futaba Приемник futaba Receriver Верзија : 1x Kingkong 90 GT Летало 1x 1x Лепак 1x USB Кабел 1x fm800 Приемник

Основни својства

Пакет:
Пакет 1, Пакет 2, Пакет 3, Пакет 4, Пакет 5
Беспилотни Летала Додатоци Тип:
Моторни
Бренд Име:
RCMOY

Тие исто така купуваат со овој производ.