.

.

Моден накит 4 Насоки 6mm Розова Корални Ѓердан ^^^@^Благородна стил Природни парична Казна jewe БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

Моден накит 4 Насоки 6mm Розова Корални Ѓердан ^^^@^Благородна стил Природни парична Казна jewe БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

DEN 1266.00
DEN 1583.04
-20 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Малку грижа може да оди на долг пат кон осигурувајќи дека вашите бисери остане безбедно и светла за годините што доаѓаат! Нашиот бисер ѓердани се сите заврзана.
Тоа е нашата мисија да бидете сигурни дека сите ваши прашања се одговорени во навремено.
Во денешно време, свежа вода за бисери стануваат се повеќе и повеќе модерни за луѓе од целиот свет. Ве молиме имајте предвид дека превозот на плаќање не се враќа. Ако влажна, дозволете бисери да се исуши пред да оставајќи ги настрана. И под пет ѕвезди покажува лоша положба за мене, во тој случај, ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате за да се реши тоа.
Избрише вашиот бисери со мека, lint-слободен крпа, веднаш штом ќе ги однесе надвор. Комбинатот плаќање, мора да биде во рок од 14 дена по првиот предмети заврши. Свежа вода бисер создал обновена во мода бисери светот како прифатлива алтернатива на скапи saltwater бисери, како Akoya, Јужна Море Бисер и Бисер.
Ви благодариме за посетата на нашата продавница. Knotting на влакно помеѓу секој бисер ќе се спречи сите бисери од испаѓање на влакно во случај на влакно паузи.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба. Ние потоа да помине големи попусти за нашите клиенти на e Bay.
Restring Вашиот Бисери И Чвор За Безбедност
За да се спречи влакно кршење, тоа е добра идеја да имате на вашиот бисери restrung периодично-можеби еднаш годишно или па ако се носат на нив често.
Чување Бисери
Не чувајте вашиот бисери со други накит, бидејќи тие може да биде изгребани лесно кога на метал или скапоцени камења се тријат од нив. 95% од свежа вода за бисери се одгледува во Кина.
Ние одговор пораки понеделник-петок (без викенди или празници).
Долниот на Превозот и Ракувањето Стапки
Ние може да разменуваат врати ставки за вас ако имате проблем со некој објект.
- Со одличен квалитет и прифатлива цена, слатководни бисер стана популарна алтернатива на Akoya бисер и јужна море бисер. Ние имаме "без мака" 14 дена врати/политика за наплата и никогаш не прашува за restocking такса. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ја препратите сите прашања и коментари нас од страна на e Bay, но ве молиме не го скриете вашиот е-мејл адреса. Иако зафатен целиот ден заедно, ние се чувствуваме среќни да ве содржина за нашите одговорна служба. Исто така, knotting спречува бисери од триење од еден на друг и предизвикувајќи штета. Најдете посебен слот во вашата кутија за накит од бисери, или чувајте ги во мека торба направени од chamois или на друг не-абразивен материјал.
БИСЕР ЗОНИ со 6 години искуство во свежа вода перл круг во Кина, ние нудиме целосен спектар на Бисер Накит со највисок квалитет и многу поволни цени.
За илустрација покажува како да ме остави на повратни информации, ве молиме следете ги, thx.

Основни својства

Пол:
Жените
Број На Модел На:
добро
Приврзоци Тип:
Solitaire
Обликотшема:
Круг
Материјал:
Камен
Стил:
Класичен
Метали Тип:
Сребро.
Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Моден
Должина:
INCH
Метали Тип:
Злато Позлатен

Тие исто така купуваат со овој производ.